۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
نماینده مردم شاهین‌شهر در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

نقل‌های مربوط به تایید FATF توسط دفتر رهبری صحت ندارد

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با عیارآنلاین: رئیس مجلس در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردند که دفتر حضرت آقا اعلام کرده که ورودی به مطلب(لوایح مرتبط با FATF ) نداشتند و دستگاه‌های مسئول بایستی راجع به این مطلب تصمیم‌گیری کنند. متاسفانه عده‌ای در پی انتصاب هر مطلبی به رهبری هستند و این کار اشتباهی است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در گفت‌وگو با عیارآنلاین پیرامون شایعات مطرح‌شده در جلسه غیرعلنی ۳۰ اردیبهشت مجلس مبنی بر موافقت رهبر معظم انقلاب با تصویب لوایح FATF گفت: برخی دنبال مطرح کردن این‌گونه مطالب هستند، درحالی‌که رئیس مجلس در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردند که دفتر حضرت آقا اعلام کرده که ورودی به مطلب نداشتند و دستگاه‌های مسئول بایستی راجع به این مطلب تصمیم‌گیری کنند.

این نماینده در ادامه مطرح کرد: متاسفانه عده‌ای در پی انتصاب هر مطلبی به رهبری هستند و این کار اشتباهی است. بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی آقای رئیس‌جمهور مسئول اجرای قانون در کشور است و وی باید در چارچوب سیاست‌های کلی نظام حرکت کند.

وی در ادامه به موضوع نقل‌شده، از سوی یکی از نمایندگان مجلس به نقل از آقای شمخانی پیرامون موافقت رهبری با fatf  اشاره کرد و گفت:این مطلب کاملاً کذب است. من در جلسه بودم و چنین حرفی را آقای شمخانی نزد. آقای شمخانی فقط بیان می‌کردند که «ما به دنبال پیوستن به FATF نیستیم» و این مطلب را شاید پنج بار تکرار کرد و لذا هیچ صحبتی از تائید دفتر رهبری را عنوان نکردند.

حاجی دلیگانی در ادامه به صحبت شمخانی در جلسه غیرعلنی مبنی بر عدم ارتباط بین کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و FATF اشاره کرد و گفت: حرف آقای شمخانی کاملاً اشتباه است، در حالی که این معاهده مقدمه پیوستن به FATF است.

این نماینده پیرامون پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم گفت: قطعاً این‌یک کار کاملاً متضاد با منافع ملی است.

وی در آخر اذعان کرد: اگر دولت بخواهد عاقلانه عمل کند پیش‌نیاز آن این است که  با موافقت مجلس، الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به تعویق انداخته و مسکوت بگذارد. دولت باید مذاکرات خود را با اروپا هرچند که نتیجه هم ندارد، انجام بدهد و بعد از آن این‌گونه موارد را مطرح کنند. همچنین اگر بخواهند این طرح را در مجلس مطرح کنند حتماً صحنه را ترک می‌کنیم تا مجلس از حد نصاب بیفتد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: