عضو کمیسیون اصل 90 مجلس:

مجلس باید لوایح مرتبط با کودک‌آزاری را با قید فوریت بررسی کند

تجری: کاهش کودک‌آزاری به‌عنوان یک فوریت و ضرورت باید مورد توجه مسئولان در دولت و مجلس قرار گیرد. کاهش این نابهنجاری باید با رعایت جوانب شرعی و اقتضائات عرفی و اجتماعی جامعه صورت گیرد، همچنین مجلس باید لوایح دولت در خصوص این مباحث را با قید فوریت در دستور کار بررسی قرار دهد؛ زیرا با اتمام هر دوره‌ای از مجلس لوایح و طرح‌ها منتفی می‌شود، بنابراین باید بروز رسانی در بررسی طرح‌ها و لوایح باقی‌مانده از دوره‌های گذشته مجلس صورت گیرد. قوانین فعلی در حوزه کودک‌آزاری صریح نبوده و می‌طلبد قانون‌گذار با توجه به آسیب‌پذیری روحی و روانی کودکان در آزار و اذیت‌ها قوانین لازم را تصویب کند.

به  گزارش عیارآنلاین، فرهاد تجری با اشاره به اینکه شدت کودک آزاری های فعلی درگذشته وجود نداشته است، گفت: کودک آزاری به عنوان یک امر ناپسند و یک مسئله نا به هنجار اجتماعی دررفتار خیلی از والدین و یا مرتبط با پدرو مادر یعنی ذی مدخل درزندگی والدین مانند ناپدری و نامادری وجود دارد، البته علت بخش عمده این مشکل عدم وجود قانون متقن بوده و متاسفانه قانونگذار دراین خصوص قوانین مناسبی را وضع نکرده است؛ بنابراین ضعف در قانونگذاری تاحدودی تشدید کننده این مشکل است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب وگیلانغرب درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانونگذار به ویژه قوه قضاییه باید دردوره های قبل لایحه ای را برای تعیین تکلیف این موضوع به مجلس ارسال می کرد، افزود: البته دراین خصوص لایحه ای درمجلس مطرح است، اما این لایحه تمامی مسائل مربوط به حوزه کودک و نوجوان را مورد توجه قرار داده است؛ بنابراین بهتر بود لایحه ای فقط برای جلوگیری از کودک آزاری ها از سوی دولت تدوین می شد، ضمن اینکه مجلس هم از آمادگی لازم برای تصویب هرقانونی دراین حوزه برخوردار است.

وی با تاکید براینکه نمایندگان هم می توانند با استفاده از اطلاعات لازم دردستگاه قضایی طرحی را درخصوص مقابله با کودک آزاری درجامعه آماده کنند، تصریح کرد: به طورحتم کودک آزاری یکی ازجرائم شایع درعصر فعلی بوده که مختص به کشورما نیست، بلکه دراکثر جوامع دنیا به طرق مختلف دیده می شود؛ قطعا اگر دراین حوزه چاره اندیشی نشده و قانونگذاری درستی صورت نگیرد، درآینده مشکلات حادتری دربحث کودک آزاری برای جامعه ایجاد خواهد شد.

تجری با اشاره به اینکه کاهش کودک آزاری به عنوان یک فوریت و ضرورت باید مورد توجه مسئولان دردولت و مجلس قرارگیرد، گفت: کاهش این نابه هنجاری باید با رعایت جوانب شرعی و اقتضاعات عرفی و اجتماعی جامعه صورت گیرد، همچنین مجلس باید لوایح دولت درخصوص این مباحث را با قید فوریت دردستورکار بررسی قرار دهد؛ زیرا با اتمام هر دوره ای ازمجلس لوایح و طرح ها منتفی می شود، بنابراین باید بروز رسانی دربررسی طرح ها و لوایح باقی مانده از دوره های گذشته مجلس صورت گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نودم مجلس، با بیان اینکه فراوانی جرم کودک آزاری درطی سالیان گذشته به میزان امروز نبوده است، افزود: قوانین فعلی درحوزه کودک آزاری صریح نبوده و می طلبد قانونگذار با توجه به آسیب پذیری روحی و روانی کودکان درآزار و اذیت ها قوانین لازم را تصویب کند.

منبع: کودک پرس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: