وزیر جهاد کشاورزی:

تولید کلزا در سال جاری نسبت به سال ۹۶ دو برابر می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی از خرید ۱۰.۵ میلیون تن گندم و رشد دو برابری تولید کلزا در سال جاری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس محمود حجتی در حاشیه بازدید از مزرعه الگویی کشت کلزا و غلات در ورامین در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:علیرغم کم آبی و محدودیت های اقلیمی،با اتخاذ سیاست ها، برنامه ریزی ها و اقدامات فنی مناسب وزارت جهاد کشاورزی و همچنین تامین و بکارگیری نهاده های باکیفیت از جمله بذرهای پرمحصول،زودرس و مقاوم به تنش های خشکی و آفات،کشاورزان توانسته اند روز به روز خود را با شرایط اقلیمی سازگار کنند و با بهره گیری آنان از ابزار و دانش روز، تولید محصولات کشاورزی افزایش یافته است.

وی با اشاره به برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش وابستگی کشور به واردات روغن پیش بینی کرد،تولید کلزا در سال جاری با رشد دو برابری نسبت به سال گذشته به ۳۷۰ تا ۳۸۰ هزارتن افزایش یابد.

حجتی خاطرنشان کرد که در سال ۹۶ نیز تولید کلزا نسبت به سال ۹۵ سه برابر رشد داشته است.

وی با اشاره به بومی سازی تولید بذر و ادوات کاشت کلزا در کشور گفت:با همکاری موسسات بین المللی،بذرهای پربازده و مقاوم گندم نیز در کشور تولید می شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت:علیرغم شرایط کم آبی کشور در سال گذشته، براساس برآوردها، ۱۰.۵ میلیون تن گندم امسال از کشاورزان خریداری می شود که این میزان ۱.۵ میلیون تن بیش از میزان خرید سال گذشته خواهد بود.

حجتی در پایان از تلاش کشاورزان در سازگار کردن خود با شرایط اقلیمی و همچنین حمایت های دولت از بخش کشاورزی قدردانی کرد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: