مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم بهزیستی:

فقط ۴ درصد ازدواج‌های دانشجویی به طلاق منجر شده است

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم بهزیستی با اشاره به دوره های آموزشی ازدواج، نرخ طلاق ازدواج‌های دانشجویی را ۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام و ا‌لمسلمین سید وحید معتمدی، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،  با اشاره به اینکه از ۲۱ سال گذشته ستاد ازدواج دانشجویی در نهاد رهبری دانشگاه‌ها آغاز به کار کرده است، بیان کرد: در شرایط فعلی سیاست ستاد ازدواج دانشجویی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به سمت آموزش و مشاوره است تا شاهد ارتقا آموزش‌ها و تحکیم خانواده در ازدواج‌های دانشجویی باشیم.

وی اظهار کرد: فرهنگ سازی ازدواج به موقع و آسان در قالب طرح ملی همسفر تا بهشت از اقدامات نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است و باید دانشگاه‌های کشور هم در راستای این رسالت برنامه‌های آموزشی و فرهنگی خوبی را متناسب با دانشگاه خود طراحی کنند تا شاهد جریان‌های خوبی در این عرصه باشیم.

معتمدی افزود: نهاد رهبری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سال‌های گذشته دانشجویان را برای بهره‌مندی از تسهیلات ستاد ازدواج دانشجویی در نهاد مرکز مطلع کرده است که خوشبختانه در سال ۹۵ و ۹۶ به صورت جدی وارد عرصه شد و با همکاری خوب ریاست دانشگاه ۳۵ زوج در سال ۹۵ ثبت‌نام کرده که هدیه به هر زوج ۱ میلیون ریال بود؛ در صورتی که زوجین از دانشجویان دانشگاه بودند به هر کدام مبلغ ۱ میلیون تومان و هدایای غیر نقدی دیگر در کنار تامین هتل همراه با کارگاه‌های ازدواج و استفاده از اساتید بر جسته مهیا شده است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تعداد زوجین دانشگاه در سال ۹۶، ۳۱ زوج بوده است که تلاش داریم همزمان با تشکیل ستاد ازدواج و تعالی خانواده در امر افزایش آمار ازدواج دانشجویی و آموزش و مشاوره این گروه از دانشجویان گام اساسی بر داریم.

دانشجویان پیشگامان ترویج فرهنگ ازدواج آسان

وی با بیان اینکه دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته در کشور شناخته می‌شوند، تصریح کرد: اگر دانشگاهیان بتوانند در آموزش و مشاوره و دادن تسهیلات به این گروه‌ها کمک کنند می‌توانیم بگوییم دانشجویان از پیشگامان ترویج ازدواج آسان هستند و با این مهم می‌توان شاهد جریان‌های خوبی در دانشگاه‌ها باشیم.

معتمد‌ی اظهار کرد: تنها ۴ درصد ازدواج‌های دانشجویی به طلاق منجر شده است و از آنجایی که آموزش لازمه محیط‌های دانشگاهی است اگر بتوانیم آموزش و مشاوره را برای دانشجویان سراسر کشور طراحی کنیم؛ شاهد ارتقای آگاهی دانشجویان، افزایش آمار ازدواج‌های دانشجویی و افزایش سلامت روان در میان دانشگاهیان خواهیم بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: