۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

تمرکز اشتغال بر نساجی و استارت‌آپ‌ها است

رحمانی: پیش‌بینی ناخالص ایجاد شغل در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری ۵۳۰ هزار شغل است که با توجه به تمرکز بر برنامه‌های نساجی و پوشاک و استارت‌آپ‌ها امید می‌رود آمار پیش­بینی شده محقق شود ضمن اینکه بانکها و دستگاه‌های ذیربط تاکنون همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته‌اند. در بودجه ۹۷ حدود ۷۰ درصد هدف‌گذاری اشتغال پیش‌بینی شده کشور در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، رضا رحمانی همچنین به تحقق اهداف این وزارتخانه در تحقق آمار پیش­بینی شده (ناخالص) ایجاد شغل در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته خبر داد و افزود: پیش­بینی وزارتخانه ایجاد ۴۵۰ هزار شغل بود که این هدف محقق شد. البته تعهد کشوری ما در برنامه ایجاد اشتغال ۲۸۰ هزار شغل بود که به این ترتیب اهدافمان در حوزه‌ای اصناف، رونق تولید و بهره­برداری بالای ۱۰۰ درصد محقق شده است.

وی افزایش تعداد پروانه‌های بهره‌برداری و رشد مصرف انرژی واحدهای تولیدی را از نشانه‌های بارز رشد و توسعه اشتغال دانست و افزود: در سال ۹۶ حدود ۵ هزار و ۸۵۱ پروانه بهره‌برداری صادر شده که حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته در آن ۲۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و از این محل۱۰۳ هزار و ۴۵۵ شغل ایجاد شده است. به گفته رحمانی این آمار از حیث تعداد ۵/۳ درصد و از حیث ایجاد شغل ۵/۱۹ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است. رحمانی همچنین از پرداخت تسهیلات بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومانی به حدود ۲۸ هزار و ۶۰۰ واحد کوچک و متوسط در سال گذشته خبر داد.

به گفته معاون وزیر صنعت پیش‌بینی ناخالص ایجاد شغل در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری ۵۳۰ هزار شغل  است که با توجه به تمرکز بر برنامه‌های نساجی و پوشاک و استارت‌آپ‌ها امید می‌رود آمار پیش­بینی شده محقق شود ضمن اینکه بانکها و دستگاه‌های ذیربط تاکنون همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته‌اند.

گفتنی است در بودجه ۹۷ حدود ۷۰ درصد هدف‌گذاری اشتغال پیش‌بینی شده کشور در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

منبع: قدس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: