۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱
وزیر اقتصاد:

اشتغالزایی ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفری با واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی صورت می گیرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: براساس برآوردی که بخش خصوصی انجام داده است، با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام برای ۲۰۰ هزار نفر تا ۸۰۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: با مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های نیمه تمام می توان بخشی از باری که بر روی دوش دولت وجود دارد برداشت و بخش خصوصی می تواند برای اتمام کردن این پروژه ها کمک کند.

وی افزود: برخی از این پروژه های نیمه تمام نیز طرح های انتفاعی که مکانیزم هایی برای واگذاری این پروژه ها به بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطر نشان کرد: برآوردی که خود بخش خصوصی از میزان اشتغال زایی با اجرای این پروژه ها در نظر گرفته است ۲۰۰ هزار نفر تا ۸۰۰ هزار نفر است؛ اگر بخش خصوصی برای اجرای این پروژه ها درگیر شود پروژه هایی که برای اجرای آنها چند صدسال زمان می برد در مدت زمان کوتاهی به انجام می رسد.

کرباسیان همچنین در ارتباط با جلسه وی با رئیس جمهور در باره وضعیت بازار ارز به بیان این جمله بسنده کرد که روز خوبی بود و گزارش آن را در جلسه ای بعد از هیئت نمایندگان اعلام می کنم.

وی افزود: بعد از جلسه با رئیس جمهور مواردی در حال دنبال شدن است و ایشان نیز از برگزاری این جلسه اظهار رضایت کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در پاسخ به خواست تجار برای توسعه دیپلماسی اقتصادی کشور، گفت: جلسه ای با ظریف وزیر امور خارجه خواهیم داشت و به دنبال آن هستیم که دیپلماسی اقتصادی را به شکل مناسب تری دنبال کنیم.

بنا بر این گزارش کرباسیان به سوالات متعدد خبرنگاران درباره وضعیت نامناسب بازار ارز و اختصاص ارز به واردات مواد اولیه و همچنین چندنرخی شدن ارز در بازار خودداری کرد.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: