۱۰ ارد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷

رشد ۷۵ درصدی سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت از رشد سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بود که در سال ۹۶ با ۷۵ درصد رشد مواجه شد.

به گزارش عیارآنلاین، افروز بهرامی با بیان اینکه جذب سرمایه خارجی در بخش صنعت در سال ۹۶، ۳.۵ میلیارد دلار بوده گفت: این میزان در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بوده است که ۷۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت:­ در بخش صنعت­ و معدن پس از برجام،­ ۶ میلیارد دلار جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم مصوب داشتیم که بیشتر آنها وارد مرحله اجرایی شده است.

وی افزود: در دولت دوازدهم به میزان ۲.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جواز تاسیس گرفته که بیش از ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

بهرامی گفت: در ۲۰ سال گذشته در مجموع در کل بخش های اقتصادی ۴۰ میلیارد دلار جذب سرمایه گذاری خارجی داشته ایم.

وی افزود: آمارهای جهانی نشان می دهد در سال ۲۰۱۶ ایران در کل بخش ها در جذب سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۶۴ درصد رشد داشته در حالی که این شاخص در کل جهان منفی بوده است.

وی ادامه داد: از ۱۷۰ طرح خارجی پس ­­از برجام حدود ۷۰ طرح به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت با بیان اینکه در یک ماه گذشته یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب داشته ایم گفت: بیشتر آنها در حوزه خودرو و صنایع غذایی و بیشتر از سوی کشورهای آلمان ، چین و فرانسه بوده است .

وی افزود: در بخش فاینانس نیز حدود ۳۰ میلیارد دلار قرارداد منعقد شده است.

تکمیل ۶ هزار طرح نیمه تمام صنعتی

مدیر دفتر طرح ها و تامین مالی وزارت صنعت هم از راه‌اندازی حدود ۶ هزار طرح نیمه تمام در سال ۹۶ خبر ­داد.

افشار فتح اللهی گفت: پارسال­­ راه اندازی ۶­ هزار طرح تولیدی با پیشرفت­­ بالای ۶۰ درصد هدف گذاری شده بود که ۵۸۰۰ طرح معادل حدود ۹۸ درصد برنامه ­به بهره‌برداری رسید.

وی افزود:­ برای امسال بهره‌برداری از حدود ۶۲۰۰ طرح تولیدی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد هدف گذاری شده است.

فتح اللهی­ گفت:­ این طرح ها از طریق تزریق منابع ­رونق تولید و با سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود.

منبع: پول نیوز

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: