اختصاصی عیارآنلاین

کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در کمیسیون ویژه رد شد

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت گفت: کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که امروز در کمیسیون ویژه مجلس مطرح شده بود، با مخالفت اکثریت آرا رد شد.

به گزارش عیارآنلاین، کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که امروز در کمیسیون ویژه مجلس مطرح شده بود، با مخالفت اکثریت آرا رد شد.

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجلس پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین گفت:  کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که امروز در کمیسیون ویژه مجلس مطرح شده بود، با مخالفت اکثریت آرا رد شد.

در این راستا قاسم میرزایی نیکو سخنگوی کمیسیون مشترک اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس عیارآنلاین، نیز با تایید این خبر، گفت: پس از برگزاری ۷ جلسه، امروز آخرین جلسه کمیسیون تشکیل شد و کلیات لایحه اصلاح ساختار دولت رد شد که گزارش آن به صحن داده خواهد شد.

وی افزود: این لایحه دوفوریتی است و اگر سایر نمایندگان، گزارش کمیسیون را قبول کردند به آن رای نمی‎دهند و در غیر این صورت دوباره جهت بررسی به کمیسیون ویژه بر می گردد.

میرزایی نیکو در ادامه با اشاره به دلایل اعضای کمیسیون برای رد کلیات این لایحه گفت: اکثریت اعضای کمیسیون ویژه معتقد بودند با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت موجی از التهاب و ناهماهنگی بین دستگاه‌ها ایجاد خواهد شد و خواسته کمیسیون از دولت این بود که بجای تغییر ساختار باید مدیریت فعلی خود را اصلاح کند.

همچنین در ادامه زهرا ساعی، عضو دیگر کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مجلس عیارآنلاین گفت: تاکید آقای لاریجانی این بود که جلسات کارشناسی دقیقی پیرامون این موضوع تشکیل شود و همین طور هم شد و کارشناسان متعددی آمدند توضیحاتی هم ارائه دادند منتها در جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم که این لایحه به صلاح کشور نیست.

وی  افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور و همچنین هدف گذاری برنامه ششم که در آن تاکید شده است دولت باید سالانه ۱۵ درصد ساختار خود را کوچک کند، لایحه دولت با این اهداف هم مغاییرت دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: