مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان:

طرح حذف دفترچه بیمه سلامت در کردستان آغاز شد

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: طرح استحقاق سنجی الکترونیکی و حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان کوثر سنندج آغاز و بزودی در دیگر مراکز درمانی استان نیز انجام می شود.

به گزارش عیارآنلاین، سیدانور اسماعیلی اظهار کرد: برای تحقق اهداف استراتژیک ما در خصوص استقرار سازمان الکترونیک، طرح استحقاق سنجی و حذف دفترچه بیمه در بخش بستری با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان بیمارستان کوثر سنندج آغاز شده است.
وی هدف از اجرای طرح را تسهیل در امور پذیرش، بستری و ترخیص بیماران، رفع هم پوشانی، مدیریت بهینه منابع و مصارف و ارتقای کیفیت خدمات اعلام کرد و افزود: با استقرار سازمان الکترونیک و دستیابی به اطلاعات در بستر IT می توانیم تجزیه و تحلیل صحیح تری از اطلاعات و داده ها داشته باشیم.
اسماعیلی تاکید کرد: این اطلاعات کمک خواهد کرد تا بتوانیم منابع را بهتر مدیریت و خدمات با کیفیت و مطلوب تری به بیمه شدگان جامعه هدف ارائه دهیم.
وی با اشاره به اینکه در مجموع یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از مردم این استان زیر پوشش پنج صندوق بیمه سلامت قرار داشته و از خدمات درمانی بهره مند هستند، یادآور شد: با مدیریت هزینه ها می توانیم مطالبات مراکز را در موعد مقرر و بدون تاخیر پرداخت کنیم.
بر اساس این گزارش، طرح تحول نظام سلامت اردیبهشت سال ۹۳ به منظور کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان های مشمول، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و ویزیت در بیمارستان های مشمول، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان های مشمول طرح و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به مرحله اجرا در آمد.
نام نویسی برای بیمه سلامت ایرانیان نیز همزمان در سراسر کشور از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۳ آغاز و توزیع دفترچه های درمانی نیز از سوم خرداد همان سال آغاز شد.
در سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر سرشماری شده که از این تعداد ۷۰.۸ درصد در مناطق شهری و ۲۹.۲ درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: