عضو کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

در جلسه سران قوه، رئیس جمهور تاکید ویژه‌ای بر تفکیک وزارت صنعت داشتند

موسوی با بیان اینکه دولت بر تفکیک وزارت صنعت معدن و تجارت اصرار دارد گفت: در جلساتی که در کمیسیون ویژه داشتیم خیلی از اعضا کمیسیون نظر دادند که تفکیک وزرارت صنعت، معدن و تجارت  غیر کارشناسی است و به صلاح کشور نمی‌باشد. اما در جلسه‌ای که سران سه قوه در مجلس داشتند، رئیس جمهور این موضوع را مطرح و دوباره بر تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی تاکید داشتند. 

ابولفضل موسوی بیوکی، عضو کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلساتی که در کمیسیون ویژه داشتیم خیلی از اعضا کمیسیون نظر دادند که تفکیک وزرارت صنعت، معدن و تجارت  غیر کارشناسی است و به صلاح کشور نمی‌باشد. اما در جلسه‌ای که سران سه قوه در مجلس داشتند، رئیس جمهور این موضوع را مطرح و دوباره بر تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی تاکید داشتند.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای هم که در کمیسیون ویژه با آقای انصاری، معاون رئیس جمهور داشتیم، ایشان مجدداً بحث تفکیک را مطرح و اظهار داشتند دولت بر روی نظر خود ایستاده و خواهان تفکیک است.

عضو کمیسیون ویژه پیرامون اقدامات کمیسیون در خصوص لایحه تفکیک گفت: کارشناسان و صاحب نظران متعددی را به کمیسیون دعوت کردیم، اکثریت آن‌ها معتقد بودند تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام درستی نیست.

بیوکی در پایان تصریح کرد:  با توجه به فشار دولت در صورت احیاء وزارت بازرگانی ماموریت‌های آن باید طوری تدوین شود که در راستای حمایت از تولید داخلی باشد. چراکه در گذشته وزارت بازرگانی وزارت واردات بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: