عضو کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

با تفکیک صنعت از بازرگانی تعرفه‌گذاری‌های واردات به ضرر تولید می‌شود

کریمی با بیان اینکه تولید و تجارت نیازمند مدیریت واحد هستند گفت: در سال‌های گذشته که وزارت بازرگانی جدا از وزارت صنعت بود این دو وزارتخانه بر سر تعرفه‌گذاری واردات اختلاف‌ نظرهای اساسی با یکدیگر داشتند و در نهایت همیشه تولید ضرر می کرد.

علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون ویژه اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به اعتقاد بنده تولید و تجارت نیازمند مدیریت واحد هستند به همین دلیل با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالف هستم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته که وزارت بازرگانی جدا از وزارت صنعت بود این دو وزارتخانه اختلاف‌ نظرهای اساسی با یکدیگر بر سر تعرفه‌گذاری داشتند و در نهایت همیشه تولید ضرر می کرد.

نماینده مردم اراک با بیان اینکه  به جای تفکیک باید به سمت واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش‌های خصوصی رفت گفت: اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت بزرگ شده است می‌توانیم بنگاه‌های اقتصادی آن را به بخش‌های خصوصی واگذار کنیم و وزارتخانه بعد نظارتی خود را افزایش دهد.

عضو کمیسیون ویژه با بیان اینکه تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس با تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت مخالف هستند گفت: با توجه به گزارشات سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس به نظر بنده کمیسیون ویژه هم با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت خواهد کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: