عضو کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون مشترک رد شد

خدادادی با بیان اینکه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت رد شده است گفت: بنده در جریان جزئیات تصمیمیات اعضای کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت هستم. اکثریت اعضا با تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت مخالف هستند و ظرف چند هفته آینده گزارش آن به صحن مجلس ارائه می‌شود.

سلمان خدادادی، عضو کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، درباره‌ی لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در اواخر دولت یازدهم این لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه و کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی جهت بررسی انتخاب شد.  کارشناسان، اساتید دانشگاه و صاحبان نظران حوزه  صنعت که به کمیسیون دعوت شدند و این لایحه صورت دقیق مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

وی ادامه داد:  دولت لایحه تفکیک را به صورت دو فوریتی ارائه داد تا  قبل از تشکیل کابینه بتواند آن را تعیین و تکلیف کند اما نظر کارشناسان و اعضای کمیسیون اجتماعی این بود که تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت اشتباه است و مشکلی را حل نمی‌کند به همین دلیل کمیسیون اجتماعی با کلیات آن مخالفت کرد و گزارش خود را به صحن مجلس ارائه داد.

خدادادی در خصوص تشکیل کمیسیون مشرکت اصلاح بخشی از ساختار دولت گفت: وقتی گزارش کمیسیون اجتماعی آماده ارائه به صحن مجلس شد به دلیل گستردگی موضوع بنابر تشخیص هیئت رئیسه مجلس، کمیسیونی متشکل از اعضای کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی تشکیل گردید تا  بررسی تفکیک هر سه وزارتخانه ( صنعت، معدن و تجارت، مسکن و شهرسازی و وزارت ورزش و جوانان) را بررسی کند.

نماینده مردم ملکان پیرامون آخرین وضعیت لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت گفت: بنده در جریان جزئیات تصمیمیات اعضای کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت هستم. اکثریت اعضا با تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت مخالف هستند.

وی ادامه داد: تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصلاح بخشی از ساختار دولت رد شده است و ظرف چند هفته آینده گزارش آن به صحن مجلس ارائه می‌شود.

خدادادی در پایان پیرامون نظر کارشناسی خود پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به نظر بنده در شرایط فعلی کشور رفتن به سمت تفکیک منطقی نیست، چراکه هنوز ادغام چند سال گذشته به صورت کامل محقق نشده است که با توجه به اثرات آن تصمیم دیگری گرفته شود. ما اعتقاد راسخ داریم که با تفکیک مشکلی از کشور حل نخواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: