۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

UPOV به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع نشده است

اکبری پیرامون آخرین وضعیت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی (UPOV) گفت: این لایحه هنوز به کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ارجاع داده نشده است و در دستور صحن مجلس قرار دارد.

به گزارش عیارآنلاین لایحه الحاق ایران به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی (UPOV)، آبان ماه ۱۳۹۶ به تصویب کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی رسید. به دنبال تصویب این لایحه در کمیسیون کشاورزی و جهت طی مراحل قانونی در اسفند ماه ۹۶ لایحه مذکور در دستور هفتگی صحن مجلس شورای اسلامی قرار گرفت ولی به دلایلی مختلفی به صحن مجلس نیامد.

در همین راستا، پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، گفت‌وگویی با علی اکبری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی پیرامون آخرین وضعیت لایحه مذکور داشته است.

اکبری در پاسخ به اینکه آیا این لایحه به کمیسیون کشاورزی ارجاع داده شده است گفت:  این لایحه هنوز به کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ارجاع داده نشده است و در دستور صحن مجلس قرار دارد.

لازم به ذکر است کارشناسان معتقدند که با پیوستن ایران به کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی ( upov) محدودیت‌های حقوقی و اقتصادی به کشاورزان خرده پا تحمیل و به دنبال آن امنیت غذایی کشور را تضعیف خواهد شد. همچنین با پیوستن به این کنوانسیون، زمینه حضور گسترده شرکت‌های بذر چند ملیتی در بازار بذر کشور فراهم می‌شود که تبعاتی نظیر نابودی ذخایر ژنتیکی کشور را به همراه دارد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: