عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه امنیت زنان با قید دو فوریت در صحن مجلس بررسی می‌شود

عضو فراکسیون زنان مجلس، از تلاش وکلای ملت برای بررسی لایحه امنیت زنان در صحن با قید دو فوریت به منظور ممانعت از اعمال هر گونه خشونت اجتماعی علیه زنان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به وضعیت کنونی لایحه امنیت اجتماعی زنان گفت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از پایان بررسی این لایحه خبر داده است که بعد از امضای رئیس قوه قضائیه به مجلس خواهد آمد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در بیان علل تاخیر در بررسی لایحه امنیت اجتماعی زنان در قوه قضائیه ادامه داد: تعدادی از بندها و ماده هایی که در این لایحه آمده بود تشابه زیادی به هم داشتند که در هم ادغام شده اند و در نهایت ۹۲ ماده به ۴۱ ماده کاهش یافته است، ضمن اینکه جرم انگاری در این لایحه در سطح بالایی قرار داشت که به نوعی موازی کاری در این بخش را نشان می داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: کاهش تعداد ماده های لایحه امنیت اجتماعی زنان هیچ خللی در جامعیت آن وارد نکرده است، به طوری که قطعا تصویب و اجرای آن موجب تامین امنیت زنان در جامعه و رفع خشونت های اقتصادی و خانوادگی و حتی تکرار حادثه اسیدپاشی خواهدشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس، یادآورشد: قطعا فراکسیون زنان این لایحه را با قید دوفوریت به صحن خواهد آورد، کما اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این مهم تاکید کرده است، چرا که آسیب های بسیاری از جمله خشونت و اسیدپاشی زنان جامعه را در معرض خطر قرار داده است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: