۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸

آغاز فعالیت سیستم پرداخت بانکی «میر» روسیه در ایران تا پایان سال ۲۰۱۸

رئیس کمیته بازارهای مالی دومای دولتی روسیه گفت: احتمالا تا پایان امسال سیستم پرداخت بانکی «میر» روسیه فعالیت خود را در ایران آغاز خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، آناتولی اکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دومای دولتی روسیه گفت احتمالا تا پایان امسال سیستم پرداخت «میر» روسیه فعالیت خود را در ایران آغاز خواهد کرد.

وی توضیح داد: «بازارهای ایران و روسیه کاملا متفاوت است. این امید وجود دارد که سیستم «میرکارت» فعالیت در ایران را آغاز کند.»

به گفته این قانون‌گذار‌ روسی، بانک‌های ایران و روسیه طی ۶ ماه گذشته،  بیش از ۶۰ حساب متناظر دو جانبه گشودند. وی خاطرنشان کرد که حجم نقل و انتقالات شامل این حساب‌ها طی ۲ سال گذشته، ۸ برابر شده است.

وی معتقد است علی‌رغم تحریم‌های اقتصادی و مالی اعمالی از سوی دیگر کشورها، روند صعودی، افزایش نقل و انتقالات دوجانبه ادامه خواهد یافت.

بانک‌های مرکزی ایران و روسیه در ماه آگوست، یادداشت تفاهمی در جریان نشست کارگروه همکاری‌های مالی و بانکی کمیسیون دائمی تجارت مشترک و اقتصادی دو کشور به امضا رساندند.

مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران در ماه مارس گفت تهران قصد دارد تا مشکلات فنی بر سر راه یکپارچه سازی کامل سیستم شتاب ایران و سیستم «میرکارت» روسیه را برطرف کند.

پس از اینکه ویزا و مسترکارت، به علت تحریم‌های آمریکا علیه روسیه بر سر مسئله اوکراین، خدمات برخی از بانک‌های روسی را قبول نکردند، سیستم ملی پرداخت میر ایجاد شد. این سیستم در سال ۲۰۱۵ در روسیه تاسیس شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: