معاون اجتماعی دادگستری خراسان شمالی:

۴۵ درصد از پرونده‌های طلاق در استان به سازش ختم می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان شمالی با اشاره به سازش ۴۵ درصدی پرونده‌های طلاق در این استان گفت: در حال حاضر ۱۴ مرکز مشاوره در سطح استان در حال فعالیت هستند که بیشترین پرونده‌های ارجاع و آمار سازش مربوط به مراکز مشاوره بهزیستی است.

به گزارش عیارآنلاین، سید ابراهیم محجوب معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی بابیان اینکه طی ۶ ماه ابتدای سال گذشته ازدواج در این استان ۲.۶ درصد رشد داشته است، گفت: آمار طلاق طی این مدت ۲.۲ درصد کاهش داشته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی همچنین از کاهش پرونده‌های اختلافات خانوادگی در این استان خبر داد و اظهار کرد: در ۶ ماه ابتدای سال قبل چهار هزار و ۶۶۲ فقره پرونده اختلاف خانوادگی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن با چهار هزار و ۹۲۹ پرونده کاهش ۵.۲ درصدی داشته است.

محجوب به اجرای طرح مهارت‌های زندگی با عنوان «امید» با همکاری دادگستری، جهاد دانشگاهی و دفتر اجتماعی استانداری خراسان شمالی اشاره کرد و توضیح داد: در این طرح دریافت سند ازدواج از دفترخانه منوط به طی کردن کارگاهی آموزشی است که برای زوجین با حضور اساتید مجرب برگزار می‌شود.

منبع: میزان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: