۲۶ فرو ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگوی با عیار آنلاین:

شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود به موضوع مدارس سمپاد را دارد

کوچکی نژاد گفت: چون مجلس درباره مدارس سمپاد مصوبه ای ندارد به نظر بنده شورای عالی انقلاب فرهنگی میتواند ورود پیدا کند و تصمیم گیری نماید.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی عیار آنلاین کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درباره تجمیع مدارس مختلف کشور گفت: در کمیسیون این بحث مطرح شد و بنده به وزیر گفتم که ما مدارس مختلف از جمله سمپاد، هیات امنایی و غیردولتی داریم که نزدیک به ده نوع میرسند و نیاز نیست خیلی از این واحد های اموزشی دایر باشند. مجلس پیگیر این است که دولت لایحه ای بیاورد برای تجمیع تنوع بالای مدارس تا این طور نباشد که دولت یکبار دوره اول متوسطه را حذف کنند و بعدش به این صورت عکس العمل مردم و مسئولین در پی داشته باشد.

وی افزود: ماباید یکبار بیایم و همه این انواع مختلف را مدیریت یکپارچه کنیم تا قانون بشود تا هر وزیری که میاید بر طبق میل و اهداف خود نظر ندهد و سیستم را به حاشیه بکشاند. به اعتقاد ما این نیاز به یک قانون دارد و منتظریم که دولت لایحه ای ارائه دهد و اگر هم نشد ما خودمان در مجلس یک طرح برای این موضوع تدوین خواهیم کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف پیش آمده بین شورای عالی آموزش و پرورش و وزرات‌خانه، در موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه، گفت: درباره اختلاف بین این دو دستگاه فعلا کمیسیون آموزش و تحقیقات ورود پیدا نکرده است، اما چون مجلس درباره مدارس سمپاد مصوبه ای ندارد به نظر بنده شورای عالی میتواند ورود پیدا کند و تصمیم گیری نماید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: