۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

با شفافیت آرای نمایندگان مجلس موافقم

عباس پاپی‌زاده در پاسخ به این سوال که «آیا تا کنون طرحی برای شفاف شدن آرای نمایندگان مجلس و انتشار عمومی آن در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مطرح شده است؟» گفت: «تا کنون چنین پیشنهادی نبوده است. ولی پیشنهاد خوبی است که می‌توانیم روی آن کار کنیم».

به گزارش عیارآنلاین، موضوع شفافیت آرای نمایندگان مجلس، مدتی است در فضای جامعه و به تبع آن در فضای رسانه‌ای کشور مطرح شده است. موضوعی که با اجرایی شدن آن، عملا راه برای زد و بندهای پشت پرده و فسادهای احتمالی بسته خواهد شد. با توجه به جایگاه ویژه مجلس و نقش تعیین کننده آن در قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون، حاکم شدن شفافیت در مجلس، سرآغازی خواهد بود بر شفافیت در سایر قوا و دستگاههای کشور. در همین راستا عیارآنلاین در گفتگوهایی جداگانه با برخی نمایندگان مجلس و به ویژه اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی که نقشی محوری در حاکم شدن شفافیت در مجلس دارند، نظرات آنان را در این باره جویا شده است.

عباس پاپی‌زاده نائب رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در پاسخ به این سوال که «آیا تا کنون طرحی برای شفاف شدن آرای نمایندگان مجلس و انتشار عمومی آن در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مطرح شده است؟» گفت: «تا کنون چنین پیشنهادی نبوده است. ولی پیشنهاد خوبی است که می­توانیم روی آن کار کنیم».

نماینده مردم دزفول درمجلس دهم ضمن ابراز موافقت قاطع خود با شفاف شدن آرای نمایندگان، در پاسخ به این سوال که «در صورتی که طرحی در این زمینه به کمیسیون ارائه شود، به نظر شما رأی می‌آورد؟» گفت: «تا کنون چنین بحثی نداشتیم. به همین خاطر برآورد نظرات نمایندگان را نمی‌دانم. ولی فکر می­کنم با توجه به این­که به شفافیت کمک می­کند، به احتمال زیاد بتوانیم در این زمینه رأی بگیریم».

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: