عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس:

افزایش وام ازدواج با هدف کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تشریح جزییات ارائه وام ازدواج در سال ۹۷ از افزایش میزان آن به عنوان اقدامی درجهت کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ممانعت از شکل‌گیری جمعیت سالمند در نسل آتی کشور یاد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، روح الله بابایی صالح در تشریح وضعیت ارائه وام ازدواج در سال ۹۷ گفت: وام ازدواج بر اساس مصوبه مجلس تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته و در قانون بودجه سال ۹۷ نیز مصوب شد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی،  در مورد تاثیر افزایش وام ازدواج ادامه داد: بسیاری از جوانان به دلیل مشکلات مالی از تشکیل زندگی امتناع می‌ورزند اما این میزان افزایش وام ازدواج با رفع برخی موانع در آغاز زندگی مشترک راه را برای آنها هموار می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه ازدواج جوانان بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را برطرف می‌سازد تصریح کرد: هم‌اکنون جامعه به سمت ایجاد جمعیت سالمند در نسل آینده حرکت می‌کند، بنابراین اگر از طریق ارائه تسهیلات وام از زوج‌های جوان حمایت شود می‌توان در پی تولد فرزندانشان به تغییر این روند امیدوار بود.

نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان اقداماتی که در کمیسیون اجتماعی برای ممانعت از ایجاد جمعیت سالمندی در نسل آینده کشور صورت گرفته است یادآورشد: افزایش مرخصی زایمان تا ۹ ماه که در برنامه ششم توسعه مصوب شد و در آن به این مهم نیز اشاره شد که کارمندان زن که در بخش خصوصی فعالیت دارند از سوی دولت حمایت شوند یکی از مشوق‌هایی بوده که برای افزایش تمایل زوج‌های جوان به فرزند‌آوری در نظر گرفته شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای اجرای مصوبه مجلس از طریق بانک مرکزی به تمام بانک‌ها ابلاغ شده است که به تعدادی که به آنها سهمیه اختصاص داده شود لازم است که با زوج‌های جوان در جهت ارائه تسهیلات وام ازدواج همکاری شود.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: