۱۴ فرو ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

هنوز برای اعلام نرخ خرید تضمینی گندم دیر نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنوز برای اعلام نرخ خرید تضمینی گندم دیر نشده است و وزارتخانه می تواند قیمت را در حین برداشت نیز اعلام کند.

به گزارش عیارآنلاین، حبیب الله نیکزادی پناه، با اشاره به تعلل دولت در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم، اظهار داشت: قطعا هر نوع اطلاع رسانی شفاف برای کشاورزان  و گندم کاران می تواند آثار مثبتی را در بر داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به علت تاخیر در اعلام خرید تضمینی اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد اگر وزارت جهادکشاورزی تا امروز قیمت خرید تضمینی را اعلام نکرده است به این دلیل است که هنوز به قیمت مطلوب و برآورد هزینه تمام شده تولید گندم دست پیدا نکرده است.

نماینده مردم بم و ریگان در مجلس دهم شورای اسلامی، ادامه داد: با این حال هنوز برای اعلام نرخ خرید تضمینی گندم دیر نشده است و وزارتخانه می تواند قیمت را در زمان برداشت نیز اعلام کند و این کار آسیبی به کشاورزان وارد نمی کند.

وی با بیان اینکه اعلام نرخ خریدتضمینی کشاورز را تشویق به افزایش تولید می کند، بیان داشت: به وزیر جهادکشاورزی توصیه می کنم که دستور دهد هرچه سریع تر قیمت را اعلام کنند.

نیکزادی پناه در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: باتوجه به هزینه های سرسام آور تولید و کشت گندم، انتظار می رود که وزارتخانه قیمت مطلوبی در نظر بگیرد و هر چه زودتر نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تولید گندم نیاز کشور تامین و واردات صورت نمی گیرد، اظهار داشت: در حال حاضر با خودکفایی در تولید گندم نیاز به واردات گندم وجود ندارد، مگر اینکه با سیاست غلط، گندم با کیفیت ایران صادر و گندم بی کیفیت وارد شود، بااین حال در شرایطی که کمبودی وجود ندارد هیچ عقل سلیمی به سمت واردات گندم نمی رود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: