۱۵ فرو ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
معاون شرکت ملی گاز ایران:

۷۸ درصد روستاهای کشور گاز دارند

معاون شرکت ملی گاز ایران گفت: ۷۸ درصد از روستاهای کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا مشایخی روز چهارشنبه در آیین معرفی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی اظهار کرد: ۴۵ هزار روستا از مجموع ۵۳ هزار روستای کشور قابلیت گاز رسانی دارند که تا کنون به بیش از ۲۴ هزار روستا گاز رسانی شده است.
وی ادامه داد: گاز رسانی به پنج هزار روستای کشور امسال در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار دارد که پیش بینی می شود با گاز رسانی به آنها، ۲۹ هزار روستا برابر با ۸۳ درصد روستاهای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.
معاون امور برنامه ریزی گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران با یادآوری وجود یک هزار و ۲۵۷ شهر در کشور بیان کرد: یک هزار و ۱۲۰ شهر برابر با ۹۶ درصد شهرهای کشور تا کنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.
مشایخی افزود: گاز رسانی به ۴۲ شهر امسال در برنامه کار شرکت ملی گاز ایران قرار دارد که با اتمام آن، ۹۸ درصد شهرهای کشور گاز دار می شود.
وی گفت: ۱۸۹ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی سال ۹۶ در کشور مصرف شد که بخش عمده آن با افزایش هشت درصدی در حوزه نیروگاهی مورد استفاده قرار گرفت.
معاون امور برنامه ریزی گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: ۸۵۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی سال گذشته روزانه از میدان های گازی کشور برداشت شد که با توجه به برنامه ریزی ها و راه اندازی طرح های جدید پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال ۹۷ به ۹۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یابد.
مشایخی ادامه داد: با توجه به زیر ساخت ها و خطوط گازی جدیدی که در حوزه گاز رسانی انجام شده، سال گذشته در هیچ یک از استان ها حتی در سرشاخه ها قطعی گاز رخ نداد و پیش بینی می شود امسال نیز قطعی اتفاق نیفتد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۱۰۰ درصد شهرها و ۹۶ و چهار دهم درصد از روستاهای استان مرکزی گاز طبیعی دارند.
معاون امور برنامه ریزی گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: امسال ۶ و پنج دهم میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به استان مرکزی اختصاص داده شده است.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع، نزدیک به ۲ درصد از گستره ایران را به خود اختصاص داده است.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در مناطق گوناگون استان مرکزی فعالیت می کند که ۲ هزار از آنها در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: