۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: امیدواریم سهم حمل دریایی و ترانزیت قطر از ایران افزایش یابد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی همکاری‌ بندری و دریایی بین ایران و قطر گفت: امیدواریم سهم حمل دریایی و ترانزیت قطر از ایران افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، بعدازظهر امروز نشست مشترک رؤسای سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر برگزار شد.

هیأت قطری حاضر در این مراسم شامل کاپیتان محمد الخُنجی رئیس سازمان بنادر قطر، حسن الهیل مشاور ارشد وزیر ارتباطات و حمل و نقل قطر و ۲ تن از مدیران بنادر قطر بودند.

در این مراسم مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران اظهارداشت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری دریایی و بندری ایران و قطر آماده شده بود و در سفر سال گذشته به قطر این پیش‌نویس به رئیس سازمان بنادر قطر ارائه شد.

محمد راستاد به سفر هیأت قطری به ایران اشاره کرد و گفت: برنامه این سفر پس از سفر ما به قطر انجام شد و هیأت قطری از بنادر امام خمینی (ره)، بوشهر، خرمشهر و بندرعباس بازدید می‌کنند و از نزدیک با ظرفیت بنادر ایران آشنا می‌شوند.

راستاد ادامه داد: کشور قطر با توجه به ظرفیت و زمینه مناسب همکاری دوجانبه تعاملات مناسبی با ایران دارد و امیدواریم این سفر و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دریایی و بندری بین دوطرف کمک کند که سهم حمل دریایی از ایران به قطر و ترانزیت قطر از مسیر کوریدور شمال-جنوب افزایش یابد و البته اراده دو طرف در این موضوع وجود دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران اظهار داشت: کمیته‌ای که بین ایران و قطر در این حوزه تشکیل شده است کمیته تخصصی همکاری‌ دریایی و بندری است و در زمینه گردشگری دریایی نیز مذاکرات مناسبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در زمینه ویزای تجاری نیز تسهیلات مناسبی نیز از سوی طرف قطری انجام شده است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: