معاون مسافری راه‌آهن: ۹۰ واگن و ریل‌باس با ظرفیت ۲۷۰۰ نفر امسال وارد ناوگان ریلی می‌شود

معاون مسافری راه‌آهن گفت: در سال نود و هفت ۹۰ واگن نو و ریل‌باس توسط شرکت‌های مسافری و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران وارد ناوگان ریلی می‌شود که ۲۷۰۰ نفر ظرفیت ایجاد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، میرحسن موسوی امروز در نشست خبری اظهار داشت: در ایام طرح نوروزی ۹۷ از ۲۵ اسفندماه ۹۶ تا ۱۵ فروردین‌ماه ۹۷، تعداد یک میلیون و ۸۵۷ هزار مسافر توسط شرکت‌های ریلی جابجا شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه طبق قانون برنامه برای سال ۹۷ نیز هدف‌گذاری افزایش ناوگان داریم، افزود: تفاهم‌نامه و مذاکرات مطلوبی بین راه‌آهن ایران، شرکت‌های ریلی مسافری و شرکت‌های تولیدکننده واگن داخلی برای تولید واگن و ورود واگن نو به شبکه ریلی انجام شده است.

معاون مسافری راه‌آهن ادامه داد: در این باره می‌توان به تولید ۵۰۰ دستگاه واگن مسافری با تأمین مالی از سوی روسیه و تولید در شرکت‌های داخلی اشاره کرد.

موسوی افزود: ۴۵۰ دستگاه واگن ریل‌باس نیز توسط کشور کره جنوبی هم تأمین مالی می‌شود و هم انتقال دانش فنی دارد و تولید آن در داخل توسط شرکت‌های سازنده داخلی خواهد بود.

وی اظهار داشت: ۲۰۰ دستگاه واگن مسافری در قرارداد برقی کردن تهران ـ مشهد پیش‌بینی شده است که اعتبارات اسنادی آن اواخر سال ۹۶ گشایش یافت و امسال اجرا می‌شود.

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: ‌در راستای تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، امسال هم شرکت‌های مسافری و هم راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در صدد هستند که واگن‌های مسافری در داخل کشور و توسط تولیدکنندگان داخل تولید شوند و انتقال دانش فنی از کشورهای خارجی که قرار است منابع مالی این واگن‌ها را تأمین کنند، انجام شود تا شاهد اشتغالزایی و ارتقای کیفیت در قطارهای مسافری باشیم.

موسوی تصریح کرد: در سال جاری ۹۰ واگن نو و همچنین ریل‌باس توسط شرکت‌های مسافری و راه‌آهن در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: این واگن و ریل‌باس‌ها ضریب صندلی متفاوتی دارند، اما در کل ۲۷۰۰ نفر ظرفیت ایجاد می‌کند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: