۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲

معاون وزیر علوم: وزارت علوم به دنبال برطرف کردن مشکل دانشجویان بورسیه است

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پیگیری وضعیت دانشجویان بورسیه گفت: اولویت تعیین صلاحیت این دانشجویان با وزارت علوم است.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، عنوان کرد: وظیفه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در حوزه دانشجویان بورسیه به پایان رسیده  و اکنون این وظیفه به وزارت علوم واگذار شده است.

وی ادامه داد: در کمیسیونی که  در خصوص دانشجویان بورسیه برگزار شد، به روسای دانشگاه ها اعلام کردیم که بعضی از این دانشجویان را بپذیرند ولی در شرایط فعلی مشکل برخی دانشحویان بورسیه حل شده و در حال جایابی بقیه هستیم.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار کرد: در ابتدا مشکل دانشجویان بورسیه را سعی می کنیم در همان دانشگاهی که تعیین محل خدمت شده اند مورد بررسی قرار دهیم اما اگر شرایط به گونه ای دیگر باشد که نیاز دانشگاه ها تغییر کرده باشد این موضوع در کمیته ای در معاونت آموزشی بررسی می شود.

شریعتی نیاسر در خصوص صلاحیت این دانشجویان گفت: فرض براین است که این دانشجویان مشکل ندارند و اکرمشکل داشته باشند نمی توانیم آنها را جایابی کنیم اما اولویت اصلی در تعیین صلاحیت این دانشجویان با وزارت علوم است.

وی یادآورشد: از سوی مرکزهیئت علمی با مسئولان دانشگاه های مذکور صحبت می شود تا دلیل نیاز نداشتن آنها محرز شود، سپس آنها به دانشگاه های دیگر معرفی می شوند اگر هم از سوی این مراکز جوابی دریافت نشود، لغو تعهد خواهند شد.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: