۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
نایب رئیس کمیسیون آموزش:

برخی از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه ها باید حذف شوند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در جهت مهارت‌آموزی دانش‌آموزان اقدامات لازم را انجام دهد، احیا هنرستان‌ها برای این هدف را الزامی دانست.

به گزارش عیارآنلاین، داوود محمدی  با بیان اینکه آموزش‌هایی که در مدارس ارائه می‌شود باید با نیازهای جامعه متناسب باشد، گفت: اگرچه وظیفه اصلی آموزش و پرورش آموزش عمومی است اما باید مهارت‌هایی لازم را به صورت کلی به دانش‌آموزان بیاموزد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش در زمینه مهارت‌آموزی  به بازنگری نیاز دارد؛ اگرچه در گذشته‌های دور با ایجاد مدارس کارودانش و هنرستان‌ها سعی بر این بود که بخش آموزش مهارتی دانش‌آموزان ارتقا یابد اما این مدارس نتوانستند نیاز جامعه را برآورده کنند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش باید با توجه به سند تحول بنیادین اهداف موردنظر را مشخص کند و برای دستیابی به آن برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد؛ این وزراتخانه در این مسیر می‌تواند از مجلس و کمیسیون آموزش کمک گیرد و با جدیت آموزش مهارت‌های لازم به دانش‌آموزان را پیگیری کند.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در جهت مهارت‌آموزی دانش‌آموزان اقدامات لازم را انجام دهد، اظهار کرد: آموزش و پرورش در رشته‌های فنی، هنرستان‌ها و آموزشکده‌های فنی به بازنگری جدی نیاز دارد چراکه ایجاد یکباره رشته‌های کاردانش باعث شد نتوان بازده موردنظر را از آنها به دست آورد.

محمدی در ادامه با بیان اینکه هنرستان‌ها در کشور باید احیا شوند، تاکید کرد: آموزش عالی باید زمینه‌های لازم برای ادامه تحصیل دانش‌آموزانی که از هنرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند را فراهم کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با بیان اینکه رشته‌های بین رشته‌ای در آموزش عالی به شدت مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: البته باید این نکته را درنظر گرفت که آموزش عالی نقش بسیار مهم‌تری در ارائه آموزش‌های متناسب با نیاز جامعه دارد؛ در آموزش عالی کشور برخی از رشته‌های ارائه شده مورد نیاز جامعه نیست بنابراین بهتر است این رشته ها حذف شوند.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: