نایب رئیس کمیسیون آموزش: حل مشکلات کشور در گرو تعامل نهادهای اجرایی با دانشگاه‌ها است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات لاینحل کشور با تعامل سازنده نهادهای اجرایی با دانشگاه امکان پذیر است، گفت: بیکاری از عوامل جدی خروج نخبگان از کشور تلقی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، داوود محمدی  درباره تاثیر رابطه صنعت و دانشگاه با خروج نخبگان از کشور،گفت: ارتباط نهادهای اجرایی با مراکز علمی مناسب نیست بدین معنا که برخی از نهادهای اجرایی نیز به هیچ وجه ارتباطی با صنعت ندارند؛ بنابراین اگر خواهان عدم خروج نخبگان از کشور هستیم می‌بایست فرصت‌های اشتغال برای نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را مهیا کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل اساسی که منجر به خروج نخبگان از کشور می‌شود معضلی بنام رکود بیکاری در کشور است، تصریح کرد: بیکاری وضعیت نگران کننده‌ای در کشور ایجاد کرده است زیرا دانشجویان در شرایطی با معدل‌های مناسب از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند که فرصت‌های اشتغال پایدار در انتظار آنها نیست.

وی ادامه داد: باید در گام نخست استعدادهای نخبگان در کشور شناسایی و سپس در امور اجرای بکار گرفته شوند تا بتوان در این راستا عملکرد مناسبی را ایفا کرد.

محمدی افزود: بطور مثال اگر در سیاست خارجی از نظرات اساتید دانشگاهی و موسسات علمی بهره گرفته شود، بدیهی است که می‌توان عملکرد کشور را در راستای برخورد منطقی با رویدادهای بین‌المللی به شرایط مناسب‌تری رساند.

وی تصریح کرد: ارتباط گسترده صنعت و دانشگاه راهکاری ریشه‌ای برای رفع مشکل بیکاری در کشور تلقی می‌شود و بطور مثال برخی از مشکلات نظیر مسائل ترافیکی کلانشهر تهران، بافت‌های فرسوده، آلودگی هوا و ریزگردها را می‌توان در راستای تعامل با تحقیقات دانشگاهی مرتفع کرد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات لاینحل کشور با تعامل سازنده نهادهای اجرایی با دانشگاه امکان پذیر است، گفت: بیکاری عاملی جدی برای خروج نخبگان از کشور تلقی می‌شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: