سخنگوی کمیسیون آموزش: رسالت دانشگاه پیام‌نور بر پایه آموزش‌های غیرحضوری بنا شده است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رسالت دانشگاه پیام نور بر پایه آموزش های غیرحضوری بنا شده است،کفت: در قالب دانشگاه پیام نور آموزش های غیرحضوری پذیرفته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، میرحمایت میرزاده درباره آموزش از راه دور در سیستم‌های دانشگاهی توسط ابزارهای مجازی،گفت: تعیین سرفصل‌های آموزشی و ارائه گزارشات درسی (پروژه ) به اساتید توسط دانشجویان از پارمترهای اصولی آموزش‌های غیرحضوری در دانشگاه پیام نور است که خوشبختانه این دانشگاه در این راستا عملکرد مناسبی داشته است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی از رشته‌های دانشگاهی نمی‌توان شکل حضوری تدریس را حذف کرد تصریح کرد: بطور مثال در رشته‌های پزشکی، کشاورزی، فنی ومهندسی نمی‌توان به آموزش‌های مجازی و غیرحضوری اکتفا کرد.

میرزاده افزود: از سوی دیگر نیز بسیاری از رشته‌های دانشگاهی نیز می‌توانند در قالب دانشگاه پیام نور در ساختارآموزش‌های غیر حضوری قرار بگیرند که این خصیصه در ساختار دانشگاه پیام نور تعیین شده است و این درحالی است که دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز از نظر سطح کیفی وضعیت مطلوبی دارند زیرا دانشگاه پیام نور منابع و سرفصل های علمی استانداردی برای دانشجویان تعیین می‌کند وآزمونهای دانشگاه پیام نور به طریق بسیار منظم و دقیق برگزار می شودو از همین رو می توان گفت؛ این دانشگاه درآموزشهای غیر حضوری موفق بوده است.

وی ادامه داد: افرادی که فرصت استفاده از کلاس حضوری دانشگاه را ندارند، می توانند با انتخاب دانشگاه پیام نور به تحصیل ادامه دهند و این در حالی است که در این راستا نباید دانشگاه های که مجوز برگزاری کلاسهای حضوری را دارند صرفا تنها به سمت آموزش‌های مجازی حرکت کنند بلکه می توانند در کنار کلاسهای حضوری از فضای مجازی نیز برای هماهنگی پروژه ها و بیان برخی مطالب درسی در کنار کلاس‌های حضوری استفاده کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حذف آموزش‌های حضوری از رشته‌های فنی ومهندسی امکان پذیر نیست یادآورشد:کسب تجربه‌های آزمایشگاهی و تبادل نظر با اساتید از خصوصیات آموزش‌های حضوری دانشگاهی است./

منبع: مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: