سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت:

۴ هزار نفر در کشور در طرح همیاران بیمه سلامت ثبت‌نام کردند

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه ایران از ثبت نام ۴ هزار نفری در طرح همیاران بیمه سلامت کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس محمد هاشمی، گفت: از آنجا که بین میزان مشارکت اجتماعی افراد یک جامعه در تحقق زندگی بهتر و توسعه جامعه رابطه معناداری وجود دارد، فعالیتهای مشارکتی و بسیج نیروهای سازمان یافته مردمی علاوه بر آنکه موجبات توانمندی افراد جامعه را فراهم می آورد؛ تقویت ساختارهای اجتماعی و رشد و توسعه پایدار جامعه را نیز موجب می‌شود.

وی در خصوص اجرای طرح همیاران بیمه سلامت بعنوان یکی از برنامه‌های عملیاتی تدوین شده دفتر تدوین استانداردها و توسعه خدمات بیمه‌ای تصریح کرد: دستورالعمل اجرای طرح همیاران بیمه سلامت در سازمان تصویب و جهت اجرا به تمامی ادارات کل بیمه سلامت استان‌ها ابلاغ شد.

هاشمی در تشریح وظایف همیاران بیمه سلامت گفت : همیاران سلامت به صورت داوطلبانه و افتخاری در جهت اجرای پایش شهروندی، آموزش و اطلاع رسانی به بیمه‌شدگان صندوق روستایی، با سازمان بیمه سلامت همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: در واقع این افراد زمان و مهارت‌های خود را برای خدمت به مردم به کار بسته‌اند و با شرکت در کلاس‌های آموزشی، آموزه‌های لازم را فرا گرفته و آن را به مردم منتقل می‌کنند.

هاشمی اهداف این طرح را افزایش رضایت بیمه‌شدگان از کیفیت خدمات درمانی مورد نیاز، افزایش رضایتمندی اعضای تیم سلامت و کاهش درخواست‌های غیر منطقی بیماران، کاهش هزینه‌های درمانی سطح ۲ و ۳ سازمان بیمه سلامت ایران، تقویت اعتماد به نفس و حس مسئولیت مردم در برابر اموال عمومی متعلق به خود و صیانت از حقوق بیمه‌شدگان عنوان کرد.

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تاکنون ۴ هزار نفر در کشور در طرح همیاران بیمه سلامت ثبت نام کرده‌اند.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: