معاون درمان وزیر بهداشت:

در تعطیلات نوروزی پزشکان بیش از ۳۰ هزار عمل جراحی انجام دادند

معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از فعالیت بیش از ۸۵۰ پزشک متخصص مقیم در مراکز درمانی کشور طی تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت که در این مدت بیش از ۳۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان ها انجام شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر قاسم جان بابائی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان های ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : ۱۷ هزار از جراحی های انجام شده در تعطیلات نوروزی اورژانسی بود که نشانگر فعال بودن کامل بیمارستان ها در این ایام است .
وی گفت : علاوه بر حضور پزشکان متخصص مقیم ، پزشکان متخصص آنکال و پزشکان عمومی هم در این ایام در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور فعال هستند.
** ۱۲۰ هزار ماموریت اورژانسی
جان بابائی همچنین گفت که از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون اورژانس ۱۱۵ کشور بیش از ۱۲۰ هزار مورد ماموریت انجام داد که ۳۰ درصد آن مربوط به حوادث ترافیکی بود.
وی افزود : بیش از ۲۰۰ بیمار نیز در این مدت به دلیل این که دارای شرایط خاص و ویژه بودند ، با بالگرد به مراکز خدماتی و درمانی منتقل شدند.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه خدمات رسانی به بخشی از مصدومان حوادث رانندگی در محل حادثه انجام شد و بخش عمده ای نیز به مراکز درمانی منتقل شدند ، گفت : همچنین در مجموع از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از یک میلیون نفر برای دریافت خدمات درمانی و بهداشتی به بیمارستان ها ومراکز درمانی کشور مراجعه کردند .
** فعال بودن مراکز درمانی روستائی
جان بابائی از فعال بودن مراکز درمانی و بهداشتی روستاهای کشور در این ایام خبرداد و گفت که نیمی از این مراکز در تعطیلات نوروزی فعال هستند و خدمات رسانی به مردم و مسافران نوروزی را انجام می دهند .
وی با اشاره به اینکه مازندران به عنوان استان گردشگر پذیر کشور نوروز امسال میزبان مسافران زیادی بود ، افزود : تمامی بیمارستان های این استان در حال انجام خدمات رسانی به بیماران و مراجعان به بخش های مختلف مراکز درمانی هستند و دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه نمونه در این مدت خدمات سرپایی خود را متوقف نکرده است .
معاون وزیر بهداشت امروز علاوه بر بازدید از چند مرکز درمانی ساری ، قرار است در نخستین جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری شرکت کند.
جان بابائی پیش از معاونت وزیر بهداشت ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بود.

منبع: تندرست نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: