آخوندی: زمین‌های دولتی پشتوانه نوسازی بافت‌های فرسوده می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با پیش‌بینی سخت بودن سال ۹۷ به لحاظ بودجه عمرانی کشور، گفت:‌ رئیس‌جمهوری شخصا وارد مبحث بازآفرینی شهری شده و از همه انتظار دارد تمرکز بیشتری روی این موضوع شود.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی با بیان این‌که سال ۹۶ سال سختی بود، اظهار کرد: سال ۹۷ از نظر اقتصادی و از جهت بودجه اعتباری عمرانی کشور، شاید سال دشوارتری باشد. در عین حال اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه‌هایی برویم که امکان تامین مالی‌اش از بازارهای بین‌المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین‌المللی باشد می‌توان کارهای بزرگی را انجام داد.

وی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم در سال جدید، سازماندهی خوبی در تامین مالی پروژه‌ها داشته باشیم.

وی با بیان این‌که باید تمرکز خود را روی انجام چند پروژه خاص قرار دهیم، تصریح کرد:‌ بازآفرینی شهری یکی از مباحثی است که باید روی آن تمرکز کنیم، به این موضوع رئیس‌جمهوری شخصا وارد موضوع شد و از همه ما انتظار دارد که در این حوزه در موضوع بازآفرینی شهری تمرکز بیشتری داشته باشیم.

آخوندی ادامه داد:‌ تمام تلاشم این است که در حوزه مسکن و شهرسازی بازآفرینی شهری محور اصلی فعالیت‌ها قرار گیرد و بتوانیم منابع زمین که در اختیار ما قرار دارد را پشتوانه بازافرینی شهری قرار دهیم و این موضوع را با جدیت بیشتری تعقیب کنیم و این موضوع مهمی است که در سال جدید تعقیب خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: