۵ فرو ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲
مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان:

آتش‌سوزی‌های اخیر گیلان، طی ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه است

یوسف‌پور: بیش از ۶۰ نقطه از جنگل و بخشی از مراتع استان گیلان طی آتش‌سوزی‌های ۱۰ و ۱۱ فروردین، طعمه حریق شده‌اند. ۱۲ شهرستان از گیلان درگیر حریق اراضی جنگلی و مراتع هستند وسعت آتش‌سوزی با این گستردگی، تعداد و وسعت بی‌سابقه بوده و همه فعالان منابع طبیعی استان درگیر مهار آتش‌سوزی هستند.

به گزارش عیارآنلاین، محسن یوسف پور با اشاره به آتش‌سوزی‌های گسترده در منابع طبیعی استان اظهار کرد: بیش از ۶۰ نقطه از جنگل و بخشی از مراتع استان گیلان طی آتش‌سوزی‌های روز گذشته و بامداد امروز طعمه حریق شده‌اند.

وی بابیان اینکه ۱۲ شهرستان از گیلان درگیر حریق اراضی جنگلی و مراتع هستند افزود: شهرستان‌های ماسال و شاندرمن، سیاهکل، لاهیجان، رودبار، رشت، شفت، فومن، صومعه‌سرا، رودسر، لنگرود و رضوانشهر و املش طی عصر روز گذشته و بامداد امروز درگیر آتش‌سوزی و اطفاء آن بوده‌اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان بابیان اینکه تمام نیروهای صف و ستاد  در کنار نیروهای مردمی مشغول اطفاء آتش هستند تصریح کرد: شهرستان‌های املش، رودسر و لنگرود همچنان دچار سانحه آتش‌سوزی در اراضی جنگلی هستند و مأموران حفاظتی، نیروهای مردمی و منابع طبیعی در تلاش برای اطفاء آن هستند.

یوسف پور بابیان اینکه در شهرستان‌های سیاهکل، لاهیجان، رشت و شفت آتش‌سوزی مهارشده گفت: با تلاش‌های بی‌وقفه نیروهای مردمی، بسیج و منابع طبیعی و حفاظتی آتش‌سوزی در شهرستان‌های مذکور تحت کنترل قرارگرفته است.

وی با تائید سوختن بیش از یک‌صد هکتار از اراضی منابع طبیعی به‌ویژه جنگل در آتش‌سوزی اخیر بیان کرد: آمارهای رسمی از میزان و وسعت سوختگی جنگل و مراتع در سطح استان در دست بررسی است و در حال حاضر مهار کامل آتش و بازگشت به حالت عادی اولویت اصلی جنگلبانان و منابع طبیعی است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آتش‌سوزی اخیر را طی ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه عنوان کرد و گفت: وسعت آتش‌سوزی با این گستردگی، تعداد و وسعت بی‌سابقه بوده و همه فعالان منابع طبیعی استان درگیر مهار آتش‌سوزی هستند.

یوسف پور افزود: نیروهای حفاظت و جنگلبانان شهرستان‌های غیر درگیر نیز در جریان آتش‌سوزی به نقاط وقوع حادثه اعزام‌شده‌اند.

منبع: پیام طبیعت

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: