رئیس سازمان غذا و دارو:

صدور مجوزهای حوزه غذا و دارو الکترونیکی می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو الکترونیکی کردن صدور مجوزهای قانونی حوزه غذا و دارو را جهت رفع چالش‌های حقوقی این حوزه ، جزو اولویت های امسال این سازمان قرار داد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا اصغری در ابلاغیه ای خطاب به معاونان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و مدیران کل سازمان غذا و دارو، از آنان خواست که نسبت به الکترونیکی نمودن صدور مجوزهای قانونی حوزه غذا و دارو توسط سازمان با رعایت الزامات قانونی و اتصال آنلاین دانشگاه به سامانه مورد نظر اهتمام ورزند.
وی افزوده است:ضمنا در صورت لزوم دوره های آموزشی مورد نیاز آن دانشگاه یا مدیریت در سال ۱۳۹۷ به دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی اعلام تا در برنامه ریزی های آتی لحاظ شود.
رئیس سازمان غذا و دارو در این ابلاغیه آورده است: اصلاح ساختار و توانمندسازی نیروی انسانی و آموزش کافی به آنها جهت آشنایی با حقوق اداری و قوانین و مقررات جاری و دانش افزایی مدیران حقوقی در اولویت برنامه های سازمان و دانشگاه ها قرار گیرد.
اصغری افزوده است: منشور اخلاقی و حرفه ای سازمان غذا و دارو در راستای منشور حقوق شهروندی مصوب شورای عالی اداری، اجرایی شد.
وی اضافه کرده است: مدیران حقوقی و بازرسی، مدیران غذا و دارو دانشگاه ها و مدیران سازمان در تبین و حسن اجرای قوانین و مقررات و دستورالعمل های سازمانی، با توجه به شرح وظایف محوله در چارچوب قواعد حقوق اداری اهتمام ویژه داشته باشند.
اصغری در ابلاغیه خاطرنشان کرده است: با توجه به استقرار سیستم نرم افزاری قوانین و مقررات مربوطه توسط دفتر فناوری اطلاعات و سامانه های سلامت و نظارت بر آن از سوی اداره مربوطه و دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی، اطلاعات جامع نحوه ارائه خدمات خصوصا در زمینه کالاهای حوزه سلامت (دارو، مکمل، خوراکی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، ملزومات و تجهیزات پزشکی) فراهم خواهد شد، لذا شایسته است هماهنگی لازم را با ادارات تخصصی سازمان در خصوص بارگذاری اطلاعات عمومی معمول دارند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: