مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی:

مرغداران معتقدند ورود شرکت پشتیبانی امور دام در عرضه مرغ گرم، علیه تولید است

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از اعتراض مرغداران نسبت عرضه مرغ گرم توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد علی کمالی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، با اشاره به آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ تا ۵ هزار و ۲۰۰،مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۷ هزار و ۲۰۰ و خرده فروشی ۸ تا ۸ هزار و ۲۰۰ تومان است.

وی با انتقاد از ورود شرکت پشتیبانی به عرضه مرغ گرم در بازار افزود: در شرایطی که بازار مسیر عادی خود را طی می کند، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه مرغ گرم با نرخ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار کرده است که این امر ضربه مهلکی به تولید وارد می کند چرا که قیمت تمام شده هر کیلو مرغ ۵ هزار و ۷۰۰ تومان است.

کمالی سروستانی ادامه داد: با توجه به آنکه کمبودی در عرضه مرغ در بازار وجود ندارد،بنابراین نیازی به دخالت دولت در عرضه مرغ گرم نیست.

به گفته وی مرغداران به ورود شرکت پشتیبانی امور دام در عرضه مرغ گرم گلایه هایی دارند و معتقدند که این اقدام دولت علیه تولید است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران از افزایش قیمت نهاده ها گلایه مند هستند، بیان کرد: در ماه های اخیر قیمت نهاده ها به شدت در حال افزایش است به طوریکه در یک ماه اخیر نرخ هر کیلو سویا ۶۰۰ و ذرت ۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۶ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۸ هزار تومان اعلام کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: