۸ فرو ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

بدنبال استقلال سازمان محیط زیست از بدنه دولت هستیم

الماسی پیرامون طرح استقلال سازمان محیط زیست از بدنه دولت گفت: درحال تهیه طرحی در مجلس شورای اسلامی هستیم که به دنبال آن سازمان حفاظت از محیط زیست از بدنه دولت جدا و تبدیل به یک مجموعه مستقل غیردولتی مشابه با دیوان محاسبات کشور شود.

سکینه الماسی، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با عیارآنلاین، پیرامون طرح استقلال سازمان محیط زیست از بدنه دولت و تشکیل مجموعه‌ای جدید گفت: در چند سال اخیر حجم بالایی از واحدهای صنعتی دولتی در اقصی نقاط کشور همچون عسلوییه و غیره… بدون انجام مطالعات دقیق علمی و بدنبال آن بدون نظارت و ورود سازمان محیط زیست احداث شده‌اند و درحال حاضر  دارای اثرات سوء زیست محیطی هستند.

وی ادامه داد: وظیفه قانونی سازمان حفاظت از محیط زیست جلوگیری از این قبیل حوادث است ولی به اعتقاد ما چون این سازمان زیر مجموعه دولت است تمایل و توانی به نظارت بر تصمیات دولت ندارد.

نماینده مردم بوشهر با بیان اینکه دولت خود عامل تولید آلاینده‌های مخرب زیست محیطی است گفت: ما درحال تهیه طرحی در مجلس شورای اسلامی هستیم که به دنبال آن سازمان حفاظت از محیط زیست از بدنه دولت جدا و تبدیل به یک مجموعه مستقل غیر دولتی شود.

الماسی در پاسخ به اینکه ساختار این مجموعه مستقل به چه شکلی خواهد بود گفت: ایده‌های مختلفی در این خصوص مطرح شده است. ما بدنبال آن هستیم تا سازمان مستقلی با ساختار اجرایی مشابه با سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور ایجاد شود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در پایان تصریح کرد: طرح استقلال سازمان حفاظت محیط زیست از بدنه دولت درحال نهایی شدن است. کارشناسان متعددی بر روی آن کار کرده‌اند و انشالله در سال ۹۷ به مجلس آورده خواهد شد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: