قائم‌مقام ستادراهبری اجرای نقشه جامع‌علمی:

متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه زیست فناوری بکارگیری می‌شوند

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: به کارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه زیست فناوری، حفاظت و بهره برداری از منابع و ذخایر ژنتیکی به تصویب رسید.

به گزارش عیارآنلاین، منصور کبگانیان، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در مورد دستور و مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه که به ادامه بحث و بررسی پیرامون “سند ملی زیست فناوری” اختصاص داشت، اقدامات ذیل راهبرد ۷ تا ۹ این سند تصویب شد.

وی افزود: در این راهبرد‌ها موضوع تجاری سازی دستاورد‌های پژوهشی و فناوری و صادرات این محصولات مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: استانداردسازی حوزه زیست فناوری با ۵ اقدام ملی از قبیل: راه اندازی شبکه‌های آزمایشگاهی مرجع ملی، تدوین ضوابط و برای این حوزه و توسعه همکاری‌ها با سازمان ملی استاندارد از اهم این موارد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توسعه همکاری و هم افزایی در سطح بین الملل شامل تدابیر لازم برای دفاع از منافع کشور در دعاوی بین المللی مربوط به این موضوع، حمایت از ثبت شرکت‌های دانش بنیان مشترک و ثبت انجمن‌های تخصصی در این حوزه ذیل این موضوع به تصویب رسید.
دکتر کبگانیان در پایان گفت: به کارگیری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه زیست فناوری، حفاظت و بهره برداری از منابع و ذخایر ژنتیکی، راه اندازی سیستم‌های مدرن در مرزبانی زیستی کشور و نظام‌مند کردن تجاری سازی ذخایر ژنتیکی و زیستی کشور هم به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: