وزیر صنعت: برای اجرای استاندارد خودرو با کسی رودربایستی نداریم

وزیر صنعت گفت: برنامه ما این است که در سه سال آینده ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده تجاری و باری نوسازی شود. به طوری که برای سال آینده برنامه‌ریزی برای جایگزینی ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو را داریم.

به گزارش عیارآنلاین، در مراسم تحویل ۲۰ دستگاه خودرو تجاری توسط سایپا وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اجرای این طرح اظهار داشت: مهمترین هدف ما از اجرای چنین طرحی از بین بردن منابع آلایندگی و کاهش مصرف سوخت به عنوان یک سرمایه ملی است.

شریعتمداری ادامه داد: هر کشنده قدیمی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۶۰ لیتر سوخت مصرف می‌کند که با اجرای این طرح این مصرف کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

وزیر صنعت با اشاره به استانداردهای ۸۵ گانه خودرو گفت: برای ارتقای استانداردها همین الان نیز دیر شده است. ما در این خصوص با کسی رودربایستی نداریم و در کنار سازمان ملی استاندارد هستیم منظور ما از عمق داخلی‌سازی بر صنعت خودرو رعایت همین استانداردهاست.

وی تصریح کرد: درست است که راه‌ها و جاده‌ها مشکل دارد اما ما می‌توانیم با اجرای این استانداردها تلفات سوانح رانندگی را کاهش دهیم.

وی افزود: برنامه ما این است که در سه سال آینده ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده تجاری و باری نوسازی شود. به طوری که برای سال آینده برنامه‌ریزی برای جایگزینی ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو را داریم.

شریعتمداری افزود: شرکت‌های خودروسازی‌ای که نتوانند منابع این طرح را تامین کنند صندوق توسعه ملی به آنها کمک خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، اظهارات وزیر صنعت در خصوص اجرای استانداردها در حالی است که مشاور وی در روز گذشته در نشست خبری اعلام کرد که با سازمان استاندارد برای اجرای این استانداردها در حال مذاکره هستیم تا از آنها زمان بگیریم.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: