وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان:

در سه حوزه درمان، آموزش پزشکی و دارو با ایران همکاری می‌کنیم

شاهین‌اف: در سه حوزه درمان، آموزش پزشکی و دارو می‌توانیم همکاری‌های مشترکی داشته باشیم و طرح تولید دارو برای سرمایه‌گذاری ایرانیان در آذربایجان نیز وجود دارد و در بخش آموزش پزشکی خواستار تبادل دانشجو هستیم. بیماران ما برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند و بیشترین افراد مراجعه‌کننده طبقه متوسط جمهوری آذربایجان هستند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر شاهین اف با اشاره به این که روابط دو کشور ایران و آذربایجان در حال رشد و گسترش است، افزود: اراده سیاسی برای توسعه روابط میان دو کشور وجود دارد و زمینه همکاری میان ایران و آذربایجان بسیار وسیع و متنوع است و ۵۰ نفر از سوی کشور آذربایجان برای شرکت در کمیسیون مشترک به ایران آمده اند و مذاکراتی را در ایران داشتند و از اینکه یکی از موضوعات همکاری ما در این کمیسیون حوزه سلامت است خوشحالیم.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و رییس آذری کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با بیان این که در حوزه سلامت، ظرفیت بالایی برای همکاری میان دو کشور ایران و آذربایجان وجود دارد، گفت: در سه حوزه درمان، آموزش پزشکی و دارو می توانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم و طرح تولید دارو برای سرمایه گذاری ایرانیان در آذربایجان نیز وجود دارد و در بخش آموزش پزشکی خواستار تبادل دانشجو هستیم.

وی بر لزوم تسریع در ارتقای روابط میان ایران و آذربایجان تاکید کرد و گفت: بیماران ما برای درمان به ایران مراجعه می کنند و بیشترین افراد مراجعه کننده طبقه متوسط جمهوری آذربایجان هستند.

منبع: بهداشت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: