۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

مدیریت یکپارچه آب؛ علاج کاهش تلفات ۳۰درصدی شبکه‌های شرب تهران

نجفی با بیان اینکه حرکت به سمت مدیریت یکپارچه منجر به حفظ منابع، افزایش بهره‌وری، ارتقاء کارآمدی و کاهش موازی کاری می‌شود گفت: به اعتقاد بنده تفویض اختیارات مدیریت آب شهری تهران به شهرداری تهران اقدامی خوب است ولی به شرطی که این اقدام، باری بر بارهای روی زمین مانده شهرداری تهران نشود.

به گزارش عیارآنلاین، در جریان همایش دیپلماسی آب و هیدروپلیتیک غرب آسیا که در تاریخ ۸ اسفندماه برگزار شد، محمد علی نجفی، شهردار تهران ضمن انتقاد از نحوه مدیریت آب شهری با اشاره به هدر رفت  حدود ۳۰ درصد از منابع آب شهری تهران در شبکه توزیع و انتقال، معتقد بود باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری حرکت کنیم و کمیته‌ای متشکل از سازمان‌های ذیربط و با اختیارات قانونی و روشن با موضوع آب تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این زمینه انجام شود.

برخی کارشناسان عقیده دارند در راستای تحقق مدیریت یکپارچه شهری در زمینه آب، واگذاری اختیارات مدیریت آب شرب شهری به مجموعه شهرداری‌ها، مطابق با تجربیات موفق جهانی در این زمینه، گام مثبتی در زمینه ارتقاء کیفیت مدیریت شبکه‌های شرب شهری و کاهش تلفات و هدررفت آب در این شبکه‌ها است.

در همین راستا، محمد رضا نجفی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون اظهارات شهردار تهران مبنی بر حرکت به سمت مدیریت یکپارچه آب و انتقاد از وضعیت نامطلوب شبکه‌های آب شرب تهران گفت: در اینکه حرکت به سمت مدیریت یکپارچه منجر به حفظ منابع، افزایش بهره‌وری، ارتقاء کارآمدی و کاهش موازی کاری می‌شود شکی وجود ندارد.
وی ادامه داد: به اعتقاد بنده دادن اختیارات مدیریت آب شهری تهران به شهرداری تهران اقدامی خوب است ولی به شرطی که این اقدام، باری بر بارهای روی زمین مانده شهرداری تهران نشود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان تصریح کرد: اگر نظر مدیران شهرداری تهران در این خصوص مبتنی بر مطالعات مالی و فنی باشد، آن را به مجلس ارائه دهند و ما حتماً در خصوص آن تصمیم می‌گیریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: