عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

محدودیت کشت گندم در خودکفایی آن تاثیرگذار است

داودی پیرامون محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها گفت: مسئولین باید توضیح دهند که بر چه اساسی تصمیم به این کار گرفته‌اند. به اعتقاد بنده در این موضوع نباید عجله صورت گیرد. سطح زیر کشت گندم امسال نسبت به سال گذشته کمتر بود و می‌توانم بگویم که امسال در گندم خودکفایی نداشتیم. با محدودیت کشت گندم قطعا عدم خودکفایی در گندم تشدید خواهد شد.

یوسف داودی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون صحبت‌های مطرح شده در خصوص محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها گفت: مسئولین باید توضیح دهند که بر چه اساسی تصمیم به این کار گرفته‌اند. به اعتقاد بنده در این موضوع نباید عجله صورت گیرد.

وی ادامه داد: پیش‌نیاز این قبیل سیاستگذاری‌ها مطالعات دقیق علمی است. درحال حاضر با توجه به اینکه سند آمایش زمین‌های کشاورزی کشور تکمیل نشده است نمی‌توانیم پیرامون این موضوع که کدام محصول کجا کشت شود تصمیم کارشناسی بگیریم.

نماینده مردم سراب در پاسخ به اینکه کم آبی را دلیل محدودیت کشت گندم اعلام می کنند گفت: گندم به صورت دیم کشت می‌شود و باهمین مقدار آب و بارندگی‌های موجود امکان کشت آن وجود دارد.

داودی با بیان اینکه محدودیت کشت گندم در خودکفایی آن تاثیرگذار است گفت: سطح زیر کشت گندم امسال نسبت به سال گذشته کمتر بود و می‌توانم بگویم که امسال در گندم خودکفایی نداشتیم. با محدودیت کشت گندم قطعا عدم خودکفایی در گندم تشدید خواهد شد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: