استاندار تهران: قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال تابستان ۹۷ به بهره برداری می رسد

استاندار تهران با بیان اینکه قطعه یک آزاد راه تهران ـ شمال تاکنون ۹۶ درصد پیشرفت عمرانی داشته است از بهره برداری آن در تابستان سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین مقیمی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از قطعه یک آزاد راه تهران – شمال در حوالی سولقان (منطقه ۲۲ تهران) با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح به خوبی در حال پیشرفت است، افزود: عملیات عمرانی گسترده ای برای ساخت این قطعه انجام شده است که ۱۲ میلیون مترمکعب کوه تراشی از جمله آن است.
وی با بیان اینکه این قطعه از آزاده راه ۳۹ تونل نیز دارد، گفت: تونل های این قطعه در مسیر رفت و برگشت تکمیل شده است، ضمن اینکه برای کف سازی مسیر آزاد راه از بتن استفاده شده است.
مقیمی ساخت این قطعه را عملیاتی سخت و طاقت فرسا ذکر کرد و افزود: مهندسان ایرانی با تلاش فراوان و بهره گیری از فناوری های روز دنیا به وظایف خود عمل کردند و این بزرگراه همه استانداردهای لازم یک اتوبان مهم و حیاتی را دارد.
وی با اشاره به اینکه ساخت این قطعه مسیر ۹۰ کیلومتری که قبلا باید از جاده چالوس در استان البرز طی می شد را به ٣٢ کیلومتر کاهش می دهد، اظهارکرد: در صورت تکمیل شدن این قطعه حجم ترافیک مسافرت به شمال کشور در غرب تهران تا حد زیادی کاهش می یابد.
مقیمی در ادامه علت تأخیر در اجرای عملیات ساخت این قطعه از آزاد راه را جابجایی پیمانکاران خارجی و تحویل طرح به شرکت های راهسازی ایرانی اعلام کرد و گفت: از مجموع ٣٨ شرکت اعم از پیمانکار و مشاور که در این آزادراه مشغول کار هستند تنها یک شرکت مشاور خارجی است و بقیه شرکت ها ایرانی هستند.
قطعه یک آزاد راه تهران – شمال که تهران را به شهرهای غربی استان مازندران متصل می کند از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان، امامزاده عقیل، تونل تالون و دره لانیز به سه‌راهی شهرستانک می‌رسد.
اجرای این قسمت که طول آن تقریباً ۳۲ کیلومتر بوده و تکمیل آن در اولویت است، موجب می‌شود قسمتی از راه فعلی که از طریق کرج می‌گذرد حذف شده و مسیر فعلی حدود ۶۰ کیلومتر کوتاه‌تر شود و صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مصرف سوخت، استهلاک و وقت مسافران را به دنبال خواهد داشت.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: