وزیر علوم: وزارت علوم با سیاسی کاری و رفتار جناحی مخالف است

وزیر علوم گفت: وزارت علوم با سیاسی کاری و رفتار جناحی مخالف است؛ چرا که سیاست زدگی را در شان دانشگاه نمی‌داند.

به گزارش عیارآنلاین، منصور غلامی در ادامه سلسله نشست‌های خود با تشکل‌های صنفی و دانشجویی، با نمایندگان چهار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت دیدار و از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، تضارب اندیشه ها، پویایی و نشاط محیط دانشجویی حمایت کرد و این فعالیت‌ها را “عاملی اثربخش در ارتقای مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها و رشد علمی کشور” دانست.

وزیر علوم تصریح کرد: معاونت فرهنگی وزارت علوم در راستای تقویت فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی بر روند اجرایی شدن آیین نامه‌ها و ضوابط قانونی نظارت می‌کند و دانشجویان نیز می‌توانند مشکلات خود را با این معاونت در میان بگذارند.

دکتر غلامی با تاکید بر لزوم تداوم فعالیت‌های سازنده سیاسی و اجتماعی دانشجویان و تشکل‌های مختلف دانشجویی در چارچوب قانون اظهار داشت: وزارت علوم با سیاسی کاری و رفتار جناحی مخالف است؛ چرا که سیاست زدگی را در شان دانشگاه نمی‌داند.

وی افزود: هم اکنون فضایی منطقی و به دور از هیجانات کاذب در فضایی دانشجویی حاکم است و تشکل‌های دانشجویی با تفکرات مختلف و به مناسبت‌های گوناگون برای رشد فکری و فرهنگی قاطبه دانشجویان تلاش می‌کنند.

وزیر علوم در خصوص برخی مشکلات مالی مربوط به تشکل‌های دانشجویی اظهار داشت: با تخصیص کامل بودجه وزارت علوم در روز‌های پایانی اسفندماه از طرف سازمان و برنامه بودجه و خزانه داری کل، انشاءالله مطالبات اتحادیه‌های دانشجویی نیز پرداخت می‌شود.

دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی در یک فضای صمیمانه و رو در رو برگزار شد و نزدیک به سه ساعت به طول انجامید. «ضرورت حمایت مالی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی»، «تقویت نگاه قانونمندارانه و عادلانه مسئولان دانشگاه‌ها نسبت به تشکل‌های مختلف»، «حضور مسئولان اجرایی و وزیران در دانشگاه‌ها و دیدار با دانشجویان»، «لزوم پاسخگویی روسای دانشگاه‌ها به مطالبات قانونی تشکلها»، «چاره اندیشی در خصوص فارغ التحصیلان بیکار»، «پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکترا»، «پذیرش دانشجو بر اساس نیاز کشور»، «برنامه ریزی برای حضور دانشجویان با رتبه‌های برتر به عنوان اعضای هیات علمی بویژه در رشته‌های علوم انسانی» از جمله محور‌های مطرح شده از سوی دانشجویان حاضر در این نشست بود.

جلسه وزیر علوم با نمایندگان چهار اتحادیه دانشجویی یکی از سلسله نشست‌هایی است که دکتر غلامی به منظور دیدار رو در رو و صمیمانه با نمایندگان تشکل‌های مختلف و متنوع دانشجویی و آگاهی از دغدغه‌ها و نقطه نظرات آن‌ها برگزار می‌کند. پیش از این و در هفته گذشته نیز، وزیر علوم با نمایندگان بسیج دانشجویی دیدار و گفت و گو کرد.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: