مشاور وزیر کشاورزی در امور زنان و خانواده:

تعادل‌بخشی بین نقش‌ها و بهره‌مندی زنان از فرصت‌های برابر ضرورت دارد

همایش بزرگ بانوان وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه جاری با حضور جمع کثیری از بانوان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

به گزارش عیارآنلاین، نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در همایش بزرگ بانوان وزارت جهاد کشاورزی در آستانه سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن، گفت: نامگذاری روز مادر و زن در سالروز ولادت صدیقه طاهره (س) که یک شخصیت متکامل، نورانی، بزرگ و اثرگذار در طول تاریخ است، بر اساس اهدافی همچون عبادت، مردم دوستی، تربیت فرزند، همسرداری و توجه به محرومین با الگوگیری از فاطمه زهرا شکل گرفته تا بتوانیم این ارزش‌ها را هر چه بیشتر در جامعه فرهنگ‌سازی و تبیین کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان این که فاطمه به عنوان دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت است، افزود: الگوی زنان جامعه فاطمه زهرا (س) است و پیام درآمیختگی و درهم تنیدگی زن و فاطمه در این است که زنان در زندگی به الگویی همچون فاطمه نیازمندند زیرا فاطمه به عنوان یک زن کامل مسلمان و انقلابی، علاوه بر انجام وظایف همسرداری و مادری، در میدان‌های انقلابی نیز جلودار بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که در تعلیمات دینی و مذهبی کلمه مادر کلمه ارزشمندی است، خاطرنشان کرد: مادر به عنوان رکن خانواده، سمبل محبت، سازنده شخصیت فرزندان و وسیله امتداد نسل است و به لحاظ عرفانی و تربیتی و انسانی مقام و مرتبت والایی دارد به گونه‌ای که پیامبر اکرم (ص) فرمود، بهشت زیر پای مادران است.

وی افزود: مقام زن در جامعه اسلامی به قدری والاست که از دیدگاه امام خمینی (ره)، مرد از دامن زن به معراج می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به مقوله ازدواج خاطرنشان کرد: به گفته پیامبر اکرم (ص)، ازدواج نصف ایمان است و با ازدواج انسان تکامل می‌یابد بنابراین زن و مرد همچون دو بال پرنده تکمیل کننده هم هستند و در صورت فقدان هر کدام، این پرنده به اوج نخواهد رسید.

وی با بیان این که گرمای جامعه مدیون گرمای نهال خانواده است، افزود: ازدواج عشق دو انسان را کامل می‌کند و با ایجاد شور زندگی در محیط خانواده می‌تواند شور زندگی در اجتماع را به وجود آورده و نهال عواطف و صمیمت و اخوات را در جامعه بارور کند.

در این مراسم، مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده، ضمن خیرمقدم و تبریک به زنان شاغل در وزارتخانه گفت: مهمترین وظیفه کمیسیون امور زنان و خانواده تلاش برای به رسمیت شناختن نقش‌های مختلف زنان و تعادل‌بخشی بین نقش‌هاست.

خانم بنی‌هاشم ادامه داد: تعادل‌بخشی بین نقش‌ها به گونه‌ای است که زنان بتوانند از فرصت‌های برابر برای رشد و تعالی فردی، اجتماعی و سازمانی بهره‌مند شوند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل غفلت و حتی تحریف تاریخی، زنان فرصت‌های زیادی را در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی از دست داده‌اند.

وی افزود: تسلط رویکردهای افراط‌گرایانه و تفریطی نسبت به جایگاه زنان، موجب ترویج نوعی تقلیل‌گرایی نسبت به نقش آنها در جامعه و خانواده شده است از این رو باید در جهت ارتقای جایگاه زنان تلاش لازم صورت گیرد.

بنی‌هاشم اظهار امیدواری کرد با عنایت و هدایت فاطمه زهرا (س) به عنوان بانوی بزرگ اسلام، زنان بتوانند جایگاه واقعی خود را در جامعه بدست آورند.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: