عضو فراکسیون زنان مجلس:

هرگونه رویکرد تبعیض‌آمیز در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به زنان اصلاح می‌شود

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که به پیشنهاد وی و دستور رییس‌جمهور،‌ هرگونه رویکرد تبعیض‌آمیز در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به زنان اصلاح می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، سیده فاطمه حسینی با اشاره به نشست امروز (سه‌شنبه) ستاد ملی زن و خانواده به ریاست حسن روحانی که با حضور تعدادی از نمایندگان زن مجلس برگزار شد، گفت: در این جلسه این موضوع مطرح شد که یکی از مهم‌ترین مطالبات زنان، بحث اشتغال و مسائل اقتصادی است و رسیدگی به این موضوع نیازمند حمایت از زنان کارآفرین است که در حال حاضر با مشکل تامین مالی مواجه هستند و در اخذ تسهیلات بانکی موانع بیشتری نسبت به آقایان پیش‌رو دارند.

وی افزود: بر همین اساس پیشنهاد دادیم هرگونه رویکرد تبعیض‌آمیز در ارائه خدمات و اعطای تسهیلات بانکی به زنان اصلاح شود چرا که در حال حاضر نسبت به خانم‌ها با سختگیری بیشتری برخورد می‌شود.

حسینی ادامه داد: آقای روحانی با آن پیشنهاد موافقت کردند و دستور دادند نسبت به انجام این امر اقدام لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در این جلسه از سوی خود و معصومه آقاپور یادآور شد: در این جلسه همچنین من بر ضرورت رعایت عدالت جنسیتی در بودجه تاکید کردم و از دولت خواستم لایحه بودجه سال ۹۸ را با رویکرد عدالت جنسیتی تدوین کند که در ۲۰ درصد کشورها اعمال می‌شود. یکی از مهمترین بحث‌های این جلسه شاخص‌های عدالت جنسیتی بود. بر همین اساس تاکید شد که هم بودجه با رویکرد عدالت جنسیتی تهیه شود و هم پیش‌بینی شود که مرکز آمار ایران شاخص‌های عدالت جنسیتی و تبعیض جنسیتی را احصاء کند که به این منظور مرکز آمار نیازمند ۷۰ میلیارد تومان اعتبار است که باید آن را در بودجه سال آینده پیش‌بینی کنیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: