معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت:

راه‌اندازی کانون سلامت محله، برنامه محوری معاونت اجتماعی در سال ۹۷ است

ایازی: راه‌اندازی کانون سلامت محله، برنامه محوری معاونت اجتماعی در سال ۹۷ است. چیزی که در کانون برای ما مهم است شرکت مردم در حوزه مشارکت آگاهانه و داوطلبانه است. تشکیل مجمع سلامت در سطح استان و شهرستان ضروری است. فرهنگ و هنر در اجتماعی شدن سلامت اهمیت دارد و فعالیت‌های موسسه آوای هنر در این زمینه است.

به گزارش عیارآنلاین، اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با موضوع اجتماعی شدن سلامت، برگزار شد.

به گزارش وبدا، معاون اجتماعی وزیر بهداشت در این اجلاس به ارائه خلاصه ای از ماموریت‌های این معاونت پرداخت و با اشاره به این که مبحث تعیین‌گرهای سلامت بسیار مهم است، افزود: واقعیت این است که ما تا سراغ مردم نرویم نمی‌توانیم توفیق حاصل کنیم.

دکتر سید محمدهادی ایازی،  همچنین به ضرورت اجتماعی شدن سلامت اشاره کرد و از ایجاد مراکز تحقیقاتی SDH و ایجاد رشته‌های تخصصی پزشکی اجتماعی به‌عنوان مصداق‌های اجتماعی شدن سلامت نام برد.

ایازی همچنین به رئوس برنامه‌های وزارت بهداشت برای اجتماعی شدن سلامت اشاره کرد و راه‌اندازی کانون سلامت محله را برنامه محوری معاونت اجتماعی در سال ۹۷ برشمرد و گفت: چیزی که در کانون برای ما مهم است شرکت مردم در حوزه مشارکت آگاهانه و داوطلبانه است.

وی در ادامه همچنین گفت: تشکیل مجمع سلامت در سطح استان و شهرستان ضروری است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت به اهمیت فرهنگ و هنر در اجتماعی شدن سلامت نیز اشاره کرده و بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این خصوص را توسط موسسه آوای هنر سلامت برشمرد و افزود: در زمان تشکیل سمن‌های سلامت تصمیم گرفتیم که در دورترین و محروم‌ترین نقطه کشور، یعنی ایرانشهر، مجمع سلامت را راه‌اندازی کنیم.

منبع: همشهری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: