مدیرعامل سازمان صنایع کوچک: در ۱۱ ماه سال۹۶ دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت کشور صورت گرفته است

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: ظرف ۱۱ ماه گذشته امسال دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت کشور صورت گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، صادق نجفی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از نواحی صنعتی غرب خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان سرمایه گذاری خارجی ۱،۸ دهم میلیارد آن جذب ۳۷ طرح صنعتی تولیدی شده است.
وی به نوسازی ۲۰ هزار واحد صنعتی در سطح کشور نیز اشاره و بیان کرد: طی چهار سال آینده با نوسازی ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و راه اندازی هشت هزار واحد جدید ۳۷۰ هزار اشتغال فراهم می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: بزرگترین مشکلات کنونی صنعت و تولید کشور مدیریت، بازار، بهره وری و کارمزد بالای بانکها است. با کارمزد ۱۸ درصدی تسهیلات بانکی چرخ تولید کشور نمی چرخد لذا شرایطی برای صاحبان صنایع و تولید فراهم شده که از تسهیلات شش و ۱۰ درصدی و همچنین تسهیلات ۱۶ درصدی صندوق توسعه استفاده کنند.
وی گفت: هم اینک ۶۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی کشور فعالند. امسال از محل ‘سامانه بهین یاب’ ۱۹ هزار واحد صنعتی بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
شش شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی فعالیت دارند. در این چارچوب ۱۷۰ قرارداد صنعتی منعقد شده و ۷۳ واحد تولیدی با اشتغال دو هزار نفر دایر است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: