قائم‌مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل:

سومین اجلاس تجهیزات پزشکی ایران و ژاپن برگزار شد

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، از برگزاری سومین اجلاس تجهیزات پزشکی ایران و ژاپن خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محسن اسدی لاری گفت: این اجلاس به همت گروه تجهیزات پزشکی ژاپن ( OMETA ) که متشکل از ۱۶۸ شرکت تجهیزات پزشکی است، در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در این اجلاس بیش از ۶۰ شرکت ژاپنی مشارکت دارند، اظهارداشت: دکتر مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و دکتر قریب عضو کمیته فنی تجهیزات پزشکی و رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، سیاستهای وزارت بهداشت در حوزه تجهیزات پزشکی را تبیین کردند.

اسدی لاری افزود: بازار تجهیزات پزشکی ایران، وضعیت واردات، همکاری های متقابل، ساخت تجهیزات پزشکی، انتقال دانش و فناوری تجهیزات پزشکی و همکاری های تحقیق و توسعه از جمله موضوعاتی بود که توسط دکتر مسائلی، مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت به آن پرداخته شد و شرکتهای خارجی نیز متقابلا نقطه نظراتشان را در این زمینه ها بیان کردند.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل افزود: انتظار این است که بعد از باز شدن فضای سیاسی بین دو کشور و نیز تعهد سیاسی مقامات عالی رتبه دو کشور ایران و ژاپن و همچنین امضای سند همکاری های اقتصادی و تامین مالی بین دو کشور که بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار است، اقدامات بسیار مناسبی در راستای گسترش همکاری های دو کشور در حوزه سلامت صورت گیرد.

اسدی لاری در ادامه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته بین مقامات ایرانی و ژاپنی گفت: سرپرست سفارت ایران در ژاپن نیز از برگزاری مطلوب مذاکرات و حمایت جدی کشور ژاپن از حوزه سلامت و گسترش همکاری های دو کشور در حوزه سلامت خبر داده است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در پایان با اشاره به امضای دو پروژه همکاری مشترک در زمینه سلامت، افزود: فصل جدیدی در روابط نظام سلامت دو کشور و همچنین حمایت دولت ژاپن از اقدامات وزارت بهداشت ایران ایجاد شده و امیدواریم به اهداف و نتایج مطلوبی برسیم.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: