۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
معاون مالی وزارت علوم:

کل اعتبارت وزارت علوم در سال۹۷، اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و حوزه‌های ستادی، ۹هزار و۶۰۰میلیارد تومان است

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: با توجه به رشدی که بودجه وزارت علوم در سال ۹۷ داشته است، نمی‌توانیم، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را رقم بزنیم.

به گزارش عیارآنلاین، حسین عسکریان ابیانه معاون اداری مالی وزارت علوم در یک برنامه خبری با اشاره به تصویب اختصاص یک میلیارد دلار از منابع فاینانس برای تجهیز آزمایشگاه‌ها توسط نمایندگان مجلس گفت: کل اعتبارت وزارت علوم در سال ۹۷، اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه ها، مراکز رشد و حوزه‌های ستادی، ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۳.۲۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد:، اما نیاز حداقلی ما برای اینکه پژوهش را نیز پوشش دهیم، رشد ۳۰ درصدی است، یعنی حدود ۱۷ درصد حداقل نیازی است که ما کم داریم و با آن رشدی که در بودجه ۹۷ داشته ایم نمی‌توانیم، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را رقم بزنیم.

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: ما از نمایندگان مجلس و تلفیق که چنین مصوبه‌ای داشتند تشکر می‌کنیم، ولی اینکه عنوان شده دانشگاه‌ها مجاز هستن از اعتبار مذکور استفاده کنند، مکلف بودن را نخواهد داشت.

وی افزود: به فرض اینکه همه آن محقق شود، سازوکارخاص فاینانس را خواهد داشت، شاید بعضی کارگاه‌ها را شامل نشود.

عسکریان ابیانه درخصوص اینکه چرا از صندوق توسعه ملی این اعتبار در اختیار وزارت علوم قرار نمی‌گیرد، گفت: صندوق توسعه ملی راه راحت تری است، نظردولت نیز این بود که یک میلیارد دلار از این محل اختصاص داده شود.

ابیانه افزود: همچنین کمیسوین تلفیق نیز دستگاه‌ها را مکلف کرده است تا یک درصد پژوهشی خود را به پژوهانه ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پروژه‌های تحصیلات تکمیلی اختصاص دهند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: