معاون وزیر بهداشت:

آمار ناباروری در ایران ۲۰ درصد است

رئیسی: بررسی‌ها نشان می‌دهد در حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور دچار ناباروری هستند. در سال‌های گذشته گران بودن درمان‌های ناباروری از مهم‌ترین علل عدم مراجعه زوجین به مراکز درمانی بود، در حال حاضر ما مشکل هزینه‌ها را نداریم بلکه عدم مراجعه مردان برای درمان ناباروری را شاهد هستیم. میزان عفونت‌ها در مردان به‌طور تقریبی ۲۷ درصد عنوان می‌شود که یکی از علل ناباروری در مردان همین عفونت‌ها است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر علیرضا رئیسی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین کنگره سلامت مردان با محوریت ناباروری مردان گفت: بررسی ها نشان می دهد در حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور دچار ناباروری هستند.

وی با عنوان این مطلب که در سالهای گذشته گران بودن درمان های ناباروری از مهمترین علل عدم مراجعه زوجین به مراکز درمانی بود، افزود: در حال حاضر ما مشکل هزینه ها را نداریم بلکه عدم مراجعه مردان برای درمان ناباروری را شاهد هستیم.

وی با اشاره به وضعیت عفونت ها در مردان افزود: میزان عفونت ها در مردان به طور تقریبی ۲۷ درصد عنوان می شود که یکی از علل ناباروری در مردان همین عفونت ها است.

وی همچنین به آمار چاقی در زنان و مردان اشاره کرد و گفت: با اشاره به اینکه زنان چاق تر از مردان هستند، اما میزان چاقی شکمی در مردان ۴۷ درصد برآورد می شود که همین مسئله منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی می شود.

وی همچنین میزان کم تحرکی در مردان را ۵۶ درصد اعلام کرد و گفت: متاسفانه مردان با توجه به مشغله هایی که دارند، کمتر به ورزش توجه می کنند.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: