سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

داروی بی‌کیفیت به‌صورت گسترده‌ای از کلمبیا و آرژانتین وارد می‌شود

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، با انتقاد از نفوذ دلالان در حوزه دارو، بر ضرورت تسریع روند ممانعت از واردات داروهای بی‌کیفیت و گران به کشور در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، نادر قاضی پور به عنوان یکی ۴۳ نماینده‌ای که به وزرای بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در جلوگیری از واردات دارو در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی تذکر داده است گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه علمی داشته که یکی از آنها مربوط به حوزه دارو است، اما متاسفانه نفوذ دلالان مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده که به هیچ وجه به نفع نظام نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این قبیل اقدامات به ضرر تولیدکنندگان داخلی بوده، بنابراین باید تلاش کنیم که از تداوم فعالیت آنها در کشور جلوگیری کرده و از تولیدکنندگان داخلی که ناموسمان هستند، دفاع کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: هم‌اکنون تعداد زیادی دارو با کیفیت پایین از کشورهایی همچون کلمبیا و آرژانتین وارد می‌شود و در داخل کشور مشخصات درج روی آنها را تغییر می‌دهند که اقدامی در جهت تهدید سلامت مردم است، بنابراین باید به هر طریقی از این نوع واردات دارویی ممانعت به عمل آید.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، تاکید کرد: البته افزایش داروی با کیفیت نیز موجب فلج شدن شرکت‌های تولید داروی داخلی می‌شود ضمن اینکه واردکنندگان دارو نه مالیات پرداخت می‌کنند، نه گردش ریالی دارند و تنها باعث خارج شدن مقدار زیادی ارز از کشور می‌شوند و با نرخ گزاف نیز بازار عرضه می‌شوند و این در حالی است که نظارت دقیقی هم بر این بخش وجود ندارد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: