نائب رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی در گفتگو با عیارآنلاین:

صاحب‌نظران، نظرات خود را پیرامون قانون حداکثر استفاده از توان داخل بیان کنند

قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور گلوگاه حمایت از تولید ملی است. پیش‌نویس اصلاح این قانون در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درحال بررسی است. زارع نماینده مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: در قانون حداکثر استفاده از توان داخل سعی کردیم که برخی بخش‌ها که حالت آرمانی دارد را حذف کنیم تا به سمت عملیاتی‌ترشدن این قانون برویم.

به گزارش عیارآنلاین، قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور» ظرفیت‌های فراوانی برای ارتقای توان داخلی و رفع موانع پیش روی شرکت‌ها و متخصصین داخلی دارد. این قانون به سبب ویژگی‌های آن گلوگاه تولید کشور نیز محسوب می‌شود. گزارش اجرای این قانون که مصوب سال ۹۱ است در ۲۷ دی ماه سال جاری توسط سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی در مجلس قرائت شد. همزمان با آن پیش‌نویس طرح اصلاح آن نیز به تایید نمایندگان مجلس رسید. این درحالی است که بررسی کارشناسی نشان می‌دهد که در این پیش‌نویس ایرادات اصلی که مورد توجه این قانون بوده، برطرف نشده است.

دکتر رحیم زارع نائب رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی در گفتگو با «عیارآنلاین» درباره وضعیت بررسی ایرادات این قانون گفت: یکی از ضعف‌هایی که در کشور وجود دارد، اجرا نشدن قوانین است. در قانون «حداکثر استفاده از توان داخل» نیز همین مشکل وجود دارد. در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی سعی کردیم بخش‌هایی که ایراداتی دارد را برطرف کنیم. حتی سعی کردیم که برخی بخش‌ها که حالت آرمانی دارد را حذف کنیم تا به سمت عملیاتی‌ترشدن این قانون برویم.

وی افزود: الان هم بندهای این قانون در حال اصلاح است. حتی در برخی تعاریف تغییراتی ایجاد کرده‌ایم و تعاریف جدیدی را جایگزین می‌کنیم. اما به طور کلی ما از همه صاحب نظران دعوت می‌کنیم که در این کمیسیون حضور پیدا کنند و از نظرات‌شان استفاده کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: